Sağlık

Şeftaliden Gelen Sağlık

Turuncu rengi ve bol sulu yapısıyla ağızları şenlendiren şeftali, içerisinde bulunana vitaminler ve maddeler sayesinde hem sağlık kaynağı hem de vitamin deposu. Beslenmesine dikkat edenler ve rejim yapanlar için en iyi meyve olan bir şeftalinin ortalama kalori miktarı sadece 70’dir.

Şeftalinin Faydaları
Şeftalinin Faydaları

Gün içerisinde yediğimiz besinlerin hızlı bir şekilde yakılmasına ve zararlı maddelerin vücuda zarar vermeden atılasını sağlayan şeftali bedenimizle dosttur. Kasların güçlenmesine, yenilenmesine ve yapılmasına yardımcı olan, deri hücrelerinin de yenilenmesini sağlayan şeftali C vitamin açısından zengindir.

Göz ve akciğer için son derece faydalı olan şeftali içerisinde bulunan beta-karotenler sayesinde cildin daha iyi bronzlaşmasını sağlıyor. A vitamini açısından da zengin olan şeftali, akciğer kanserinde de etkili.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Şeftalin ne kadar faydalı olduğunu bilsem de tüketmek isteyip de tükedemediğim meyvelerden birisi. Alerjisi olan birisi için malesef olumsuz bir şey ama sizin böyle bir şeyiniz yoksa mutlaka uygulamalısınız.

  2. şeftali çok faydalı bir meyve . Bol bol A vitamini içeriyor kalsiyum magnezyum içinde vücuda faydası çok . Şeftaliyi de çok severim 😀

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu