Diyet

Kilo Vermenizi Engelleyen Durumlar

Günümüzde nedeyse tüm insanların şikâyet ettiği sorunlar arasında olan şişmanlık, kişilerin uygulayacağı doğru yöntemler ile kısa süre de ortadan kaldırılabilir. İnsanlar tarafından doğru bilinen fakat yanlışlığı kanıtlanmış olan nedenler yüzünden kilo vermeyi engelleyen pek çok durum vardır. Bunların başında çabuk pes ederek düzenli bir programa uymama gelir. Kilo vermeye niyetlendiyseniz kendine özel olarak hazırladığınız programı eksiksiz uygulamalı ve zora geldiğinizde kesinlikle bundan vazgeçmemelisiniz.

Kilo Vermenizi Engelleyen Durumlar
Kilo Vermenizi Engelleyen Durumlar

Azimle kilo verme kararı aldıktan sonra yapacağınız ilk iş bilinçli besinler tüketmektir. Satın aldığınız ambalajlı grubun üzerinde yazan yazıları dikkatli bir şekilde okumalı ve tuzağa düşmemelisiniz. Bunun yanı sıra kilo vermede size en çok yardımcı olacak olan su unsurunu unutmamalı ve günde en az 2 litre su tüketmelisiniz. Canınızın abur cubur istediği durumlarda açlığınızı bastıracak olan su, sağlıksız bir şekilde kalori almanıza engel olacaktır.

Kilo Vermenizi Engelleyen Durumlar
Kilo Vermenizi Engelleyen Durumlar

Kolay Hedefler Başarılı Sonuçlar

Kilo vermeye niyetlenen kişilerin yaptığı en büyük yanlış kısa süre de kendilerine çok fazla yüklenmeleri ve büyük hedefler koymalarıdır. Bu yüzden aylık olarak kendinize küçük hedefler koyarak yavaş yavaş sağlıklı bir şekilde zayıflamayı hedeflemelisiniz aksi takdirde bir anda verilen aşırı kilolar hem sağlığınızı etkileyebilir hem de vücudunuzun deforme olmasına neden olabilir. Diyete başlamaya karar verdiğiniz anda hemen başlamalı ve tabiri caizse pazartesiye ertelememelisiniz. Unutmayın ki şişmanlık kader değil kişinin kendi seçimidir!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bilgiler için çok teşekkür ederim . Şimdiye kadar bir çok diyetisyen ile bir çok doktor ile ile diyete başladım fakat bir türlü başaramadım , pes etmiştim ve artık bu günden itibaren diyete tekrar başlayacağım . Allah hepimizin yardımcısı olsun benim gibi kilolarıyla başı dertte olanlar bu durumu bu dışlanmışlığı sadece bizler iyi biliriz , bizler birbirimizi anlayabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu