Ekonomi

Ziraat Bankası Ek No Nedir Ve Nerede Yazar?

Para transferi yaparken ya da hesaba para yatırma işlemleri gibi uygulamaları ziraat bankası ek no ile olay işlem yapabilirsiniz.

Ziraat bankası ek no, bankacılık sisteminde IBAN numarasında ve hesaplarda bulunan bir numaradır. İşlemlerinizi kolayca yapabilir, işlemlerin yanlış gitmesini engelleyebiliriniz. Her bankada bulunmayan bu özellik ziraat bankasında bulunmakta ve müşterilerine ayrıcalıklı hizmetler sunarak en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar.

Ziraat Bankası Ek No Kullananların Avantajları

Bankalarda para transferi, EFT ve IBAN numarası ile işlem yaparken bazen karışıklık olabiliyor. Ayrıca IBAN tek numara gibi görünse de içerisinde birçok detay bulunmaktadır. Şube kodunuz, müşteri numaranız veya ek no barındırabilir. Ziraat bankası ek no kullanan avantajı olarak hızlı bir şekilde işlemlerinizi yapabilir, karışıklık olmadan işlemlerinizi çözebilirsiniz.

Ziraat Bankası Ek No Nerede Yazar?

Ziraat bankası ek no nerede yazar bilmek istiyorsanız IBAN numarası veya ziraat bankası hesap numarasının son 4 hanesinde bulunmaktadır. Ziraat bankası hesap numarası veya IBAN numarası ya 5001, 5002 ya da 5003 ile bitmektedir. Bankadan aldığınız ilk kart için son hane 5001 ile biterken ziraat bankasından aldığınız diğer kartlar 5002 ve 5003 ile devam edecektir.

Ziraat Bankası Ek No Ne İşe Yarar?

Ek no ziraat bankasında açılan ikinci veya üçüncü hesapları ayırt etmek için kullanılır. Örneğin iki tane hesabınız var bir hesabınızın sonu bir ile biterken diğer hesabınızın sonu iki ile bitecektir. Böylelikle işlem yaparken karşı tarafa paranın 2 ek nolu hesaba yatırılmasını istiyorum diyerek kolaylık sağlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası IBAN Numarasında Ek No Bulma

Ziraat bankası IBAN numarasında ek no bulma işlemi şöyledir, ilk baştaki TR harfleri ülke kodunu gösterir. Daha sonra ki iki rakam kontrol basamaklarıdır. Devam eden beş rakam banka kodunu gösterirken yanındaki tek rakam rezerv alanı göstermektedir. Kalan on altı hane hesap numarasıdır ve bu hesap numarasının son dört hanesi de ek no’yu gösterir. Hesabınızın fazlalığına göre en son rakamı 1, 2 veya 3 olarak belirlenir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu