Ekonomi

Airdroplardan Hangisine Daha Çok Güvenebiliriz?

Airdroplardan Hangisine Daha Çok Güvenebiliriz? Diye kendimize sorduğumuzda karşımıza birçok kriter çıkmaktadır. Günümüzde kısa yoldan para kazanmak isteyenler sadece kripto dünyasını takip eden kullanıcılar değildir. Bunun yanında onları kullanmak isteyen sahte ve yanıltıcı oluşumlarda bulunmamaktadır. Bu nedenle güvenle hangi airdroplara katılıp takip edilebileceğini iyi anlamak gerekir.

Airdroplardan Hangisine Daha Çok Güvenebiliriz? Gerçekten çağımızda Airdrop dediğimiz ve gökten düşen bedava verilen anlamına gelen oluşumlar gittikçe artmaktadır. Özellikle kullanıcıları yanıltmak ve onlardan para koparmak isteyenlerin ağızlarının suyunu akıtacak kadar büyük bir kesim bu amaç içindedir. Airdroplar tanıtım amacıyla ödül dağıtmaktadırlar. Kripto dünyasını yeni tanıyan ve bilgisiz olan çoğu kişinin bunlara aldanması olasıdır. Be sebepten ötürü ne tip airdropların güvenilir olduğunu iyi bilmek lazımdır.

Airdrop Güvenilirliği Nasıl Anlaşılır?

Doğru, kalıcı ve sağlam bir Airdrop öncelikle kendi web sayfasına özen göstermektedir. Whitelist sayfası bulunup kendisine bir yol haritası çizmektedir. Twitter, Facebook gibi sayfaları ciddi şekilde oluşturulmuştur. Kendilerine has kaliteli bir logoları bulunmaktadır. Coinmarketcap ve coingecko gibi token tanıtımı yapılan sitelerin listesinde olmak için çaba içindedirler. Altyapılarını oluşturmuş ekipleriyle ve konumlarıyla kendilerini tanımlamışlardır. Bu tip Airdroplar düzenleyen kuruluşlar için sorulabilecek çok az soru bulunur. Kullanıcıların aklındaki soru işaretlerini gidermişlerdir. Gizli saklıları bulunmamaktadır. Hangi airdroplara güvenmeliyiz? Derken dağıtılacak token için kullanıcıların taleplerini beklemeden günü geldiğinde otomatik olarak cüzdan adreslerine göndermeyi vadeden yapılardan bahsederiz.

Pazar payı ve pastanın büyük maddi değerleri bulduğu kripto ortamında birçok farklı niyette insanlar ulunur. Kullanıcıların çoğu ödeme yapmadan airdroplardan faydalanmak isterler. Bunun için Airdrop programlarına katılıp her şeyin yolunda gitmesini beklerler. En talihsiz olanlar ise kazanacağı anlamsız şeyler için ödeme yapmayı seçenlerdir. Çoğunlukla bunlar umut tacirleri tarafından kandırılmakta, sonrasında müşteri hizmetleri dahil hiçbir hususta yardım sağlamamaktadırlar. Kısacası bunlar dolandırıcıdırlar ve insanların beklentilerinden beslenen asalak oluşumlardır. Bu nedenle Airdroplara ödeme yapmak anlamsızdır. Bir Airdrop için beklenen işleri yapıp beklemek en doğrusudur.

Airdroplar vasıtasıyla zengin olmak mümkün değildir. Bu kadar değerli şeyleri kimse bize dağıtmaz. Kazanılan tokenler, belki uzun yıllar elde tutulursa iyi fiyatlara satılabilir oda zor bir ihtimaldir. Akıllı ve uyanık bir kullanıcı yukarıda bahsettiğimiz kriterleri bir mihenk taşı yapıp hangi airdoporlara güvenmeliyiz? Sorusu konusunda bilgi sahibidir. Zamanla kazandığı tecrübe ile bir çırpıda doğru Airdrop hangisidir kolay tespit edebilmektedir.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu