Sağlık

Dans Etmek Ev İşinden Daha Çok Kalori Yaktırıyor

Kilo vermek ya da kilosunu uzun süre korumak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi dengeli ve düzenli beslenmektedir. Bununla beraber hareketli bir yaşam sürmesi son derece önemlidir. Yanlış duymadınız dans etmek ev işinden daha çok kalori yaktırıyor.

Hareketli bir hayat, egzersiz yapmanın kilo kontrolü konusunda önemine vurgu yapan pek çok uzman en iyi yağ ve kalori yakma yöntemlerini açıkladı.

Uzmanlara göre dans etmek ev işi, , araba yıkama ya da bahçe işleri yapmaktan daha fazla kalori yaktırıyor. Yaklaşık 65-70 kilogram ağırlığında yer alan bir kişi 1 saatte dans ederek 105 kalori harcamaktadır.

Kalori Yakmaya Başlayın

Uzmanlar daha fazla kalori yakmak isteyenlere ise 150 – 245 kalori yaktırmayı amaçlayan ip atlamayı, koşmayı, yüzmeyi, basketbol oynamayı ya da bisiklete binmeyi tavsiye etmektedir. Spor yapmak ya da diğer branşlar size uymuyorsa dans yaparak vücudu çalıştırabilirsiniz. Dans, vücudun üst ve alt bölgelerini aynı anda çalıştırmasından dolayı sadece kilo verme konusunda değil vücudu şekillendirmek için de kullanılmaktadır. Sizde yağ yakma yöntemleri ile beraber çok daha daha sağlıklı ve zinde bir vücudu elde edebilirsiniz.

Dans etmek hayatlarımızı daha renkli hale getirmek için için en iyi yöntemlerden bir tanesidir. Dans etmek genel olarak sağlığımızın yanı sıra, duygusal ve zihinsel olarak iyi bir uygulamadır. Yeni bir egzersize karar verdiğimiz zaman, bu egzersizi yapmanın eğlenceli olacağını merak edebiliyoruz. Bu konuda dans etmek son derece eğlencelidir. Dans etmenin avantajlarından bir tanesi düzenli olarak yapıldığı zaman kilo verdirmesidir. Yayınlanan bir çalışmaya göre, dans egzersizi, kilo verme konusunda koşmak kadar etkilidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu