Teknoloji

iPhone 4.5 G Ayarı Nasıl Yapılır, Hangi Modeller Destekler

iPhone 4.5 G Ayarı Nasıl Yapılır, Hangi Modeller Destekler? Bu yazımızda birçok iPhone kullanıcısının merak ettiği sorulardan birisi olan iphone için 4.5 g ayarı nasıl yapılır? Hangi modeller destekler? sorusunu yanıtladık. İşte detaylar makalemizde yer almaktadır.

iPhone 4.5 G Ayarı Nasıl Yapılır, Hangi Modeller Destekler? sorusu birçok İphone kullanıcısının merak ettiği soruların başında gelmektedir. Özellikle 4.5 G nin hayatımıza girmesiyle beraber daha hızlı internet ve daha hızlı arama yapabilme şansı doğdu. Bu teknoloji sayesinde aynı zamanda telefonun çekmediği yerlerde bile telefon daha hızlı çekebilmektedir. Bu nedenle 4.5 G tanımlı olan telefonların çoğunda yer alan internet hızı daha hızlı ve daha yüksek verim sağlamaktadır. İşte iPhone 4.5 G Ayarı hakkında merak edilenler..

Bu nedenle iPhone 4.5 G için sunulan işletim hızı nedeniyle daha hızlı internete ve daha hızlı bir şekilde çağrı yapabilme imkanı sağlar. Siz de iPhone marka telefonunuza 4.5 ayarı yapabilmek için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Phone 4.5G Ayarı Nasıl Yapılır ?

Yapmanız gereken işlemlere bakacak olursak iPhone’da 4.5G teknolojisini yapabilmek için öncelikle yapmanız gerekenler kolay olarak sunulmaktadır. Burada yapılacak ayarlar bakımından şu şekildedir;

Öncelikle iPhone marka telefonunuzdan ayarlar bölümüne giriş yapınız.

Ardından burada yer alan “Hücresel” seçeneğine tıklayınız.

Bu işlemden sonra ise açılan ekranda yer alan “Hücresel veri seçenekleri” düğmesine giriş yapınız.

Gelen bir sonra ki sayfadan ise  “Ses ve Veri” başlığı altına girdikten sonra burada yer alan “4G” seçeneğini işaretleyin.

Bu ayarlardan sonra telefonunuza 4.5 G sistemi tanımlanmış olacaktır. Bu ayarlara ek olarak ise yapmanız gereken ayarlar ise şu şekildedir;

  • Öncelikle iPhone’da yer alan Ayarlar kısmına girin.
  • Ardından bu işlemden sonra ise “Genel” seçeneğine tıklayın.
  • Burada yer alan sayfadan “Hakkında” seçeneğine tıklayın.
  • Eğer operatör bir güncelleme sağladıysa burada yer alan güncelleme seçeneği sayesinde güncelleme otomatik olarak indirilecektir.

İphone 4.5 G Destekleyen Modeller Hangileridir

4.5 G telefon android’de desteklenmediği gibi iPhone markasında da bazı modellerde desteklenmektedir. Burada özellikle bahsetmemiz gerekirse iPhone markasının 5 ve üstü modellerde iPhone desteklenmektedir. Yani iPhone 5 4.5 G ayarı ile yeni çıkan tüm iPhone modellerinde 4.5 G bulunmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu