Güzellik

Kaş Laminasyonu Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Kaş Laminasyonu Nedir ve Nasıl Uygulanır? Kaş laminasyonu, son zamanların trendleri arasında yer alan yukarı doğru taranmış kaşlara sahip olmayı sağlayan bir işlemdir. Eğer yukarı doğru taranmış kaşlar hoşunuza gidiyorsa, kaş laminasyonuyla bu görünümü kalıcı hale getirebileceğinizi biliyor musunuz?

Kaş Laminasyonu Nedir ve Nasıl Uygulanır? Kaş laminasyonu, kaşlarınızın aşağı doğru düşmesini engellerken doğal ve taze bir görünüm elde etmenizi sağlar. Peki, kaş laminasyonu nedir, nasıl yapılır ve ne kadar kalıcıdır? Güzellik uzmanı Ebru Turchi, kaş laminasyonunu anlatıyor.

Kaş Laminasyonu Nedir

Kaş laminasyonu işlemi, kirpik laminasyonunda kullanılan malzemelerin aynısını içerir. Bu işlemde, argan yağı, proteinler, keratin ve vitaminler gibi içerikler kullanılır. Bu besleyici maske, kaşları keratinle doldurarak daha kalın ve dolgun bir görünüm sağlar. Ayrıca, kaşların yan veya aşağı doğru uzamasını engelleyerek istenilen şekilde yukarı doğru sabitler.

Bu uygulama su, deniz veya havuz etkilerinden etkilenmez, bu nedenle kaş jeli veya kaş sabitleyicisi kullananlar için tatil dönemlerinde tercih edilen bir işlemdir. Ayrıca, daha gür ve doğal görünümlü kaşlara sahip olmak istiyorsanız, kaş laminasyonuyla bu formu elde etmek mümkündür. Günlük makyaj rutininde sürekli olarak kaş jelleri veya sabitleyicileri kullanarak kaşlarınıza şekil vermekten sıkıldıysanız, kaş laminasyonu size bu uğraştan 1 ay boyunca kurtarabilir.

Kaş Laminasyonu İşlemi Nasıl Uygulanır

İşlem aşamaları şu şekildedir:

  • Kaşlar temizlenir ve yağdan arındırılır.
  • Özel bir solüsyon kullanılarak kaşlar yumuşatılır.
  • Kaşlar istenilen şekilde taranarak sabitlenir.
  • Keratin ve vitamin maskesi uygulanır ve 24 saat bekletilir.

Kaş laminasyonu/lifting işlemi yaklaşık olarak 30 dakika sürer. Ancak kişinin kaş yapısına ve istenen tasarıma bağlı olarak süre 10-15 dakika değişebilir. Kalıcılık süresi ise kullanılan kozmetiklere ve kişinin kaş yapısına bağlı olarak genellikle 4 hafta kadar olabilir.

Kaş laminasyonu veya lifting işleminin yanlış uygulanmadığı sürece herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Ancak işlem sonrasında ilk 24 saat içinde su veya makyaj malzemeleri ile temas etmemeye dikkat etmek gerekmektedir. İlk 24 saat boyunca su, ter veya makyaj malzemeleri işlem görmüş kaşlara değmemelidir. Bu süre sonrasında, yapışık durumda olan kaşlar kendiliğinden açılarak daha doğal bir görünüme kavuşacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu