Sağlık

Saç Egzamasına İyi Gelen Bitkisel Yağlar Nelerdir?

Saç Egzamasına İyi Gelen Bitkisel Yağlar Nelerdir? Saç egzaması, bazı insanlarda yoğun olarak görülür ve yaşamı sekteye uğratan bir problemdir. Bazı bitkisel yağlar ise saç egzamasını tedavi edebilir. Saç egzamasına ne iyi gelir açıklayalım.

Saç Egzamasına İyi Gelen Bitkisel Yağlar Nelerdir? Saç egzamasına ne iyi gelir sorusu sıklıkla sorgulanmaktadır. Uçucu yağlar, ister fiziksel ve/veya zihinsel olsun, güzellik ve sağlıkla ilgili sorunları ve sorunları terapötik bir şekilde tedavi etmek için kullanılan bitki ve çiçeklerden elde edilen konsantre aktif maddelerdir. Esansiyel yağlar doğru kullanıldıklarında nadiren yan etkilere neden oluyorlar. Bugün insanlar hemen hemen her şey için uçucu yağlara güveniyor. İşte saç egzamasına iyi gelen yağlar!

Biberiye Yağı

Kılcal damar toniği görevi görür ve dolaşım sistemini güçlendirir, saç dökülmesiyle savaşan özellikler içerir.

Fesleğen Yağı

Endokrin sisteme etki eder, gevşeme sağlar ve stresi azaltır. Ayrıca iltihap önleyici, sakinleştirici ve yatıştırıcı özelliklere sahiptir.

Lavanta Yağı

Popüler uçucu yağlardan biridir. Enflamasyon, dermatit, egzama, sedef hastalığı ve alopesi areata durumlarında faydalı olan tonik etki sunar.

Bergamot Yağı

Cildi ve saç derisini besler ve pul pul dökülmeye karşı korur. Bu nedenle, saç egzamasına ne iyi gelir diyenler için bergamot yağı tavsiye edilir.

Nane Yağı

Yağ bozuklukları, kepek, sebore ve dermatiti tedavi eder. Ayrıca enfeksiyona neden olan bakterileri yok etme görevi görür.

Çuha Çiçeği Yağı

En çok tercih edilen doğal yağlar arasında yer alır. Metabolizmayı hızlandırır, yorgunlukla savaşır. Saç derisindeki yoğun kaşıntıyı önler.

Portakal Yağı

C vitamininin emilmesine yardımcı olur, kaygıdan kaynaklanan uykusuzlukla savaşır ve kuru cilt, kırışıklıklar ve dermatiti tedavi eder.

Limon Yağı

Yüksek vitamin içeriğiyle, beyaz kan hücrelerini uyardığı ve dolaşımı optimize ederek hastalıklarla savaşır. Saç egzaması için iyi bir seçimdir.

Sandal Ağacı Yağı

Sandal ağacı, zihin ve beden üzerinde sakinleştirici ve canlandırıcı bir etki yaratmasının yanı sıra, tıbbi özellikler açısından zengin kabuğu olan bir ağaçtır. Saç egzamasını tedavi eder.

Rezene Yağı

Bir diüretik ve detoksifiye edici olduğu için dolaşımı iyileştirir. Selüliti, sıvı tutulmasını ve saç egzamasını önleme kabiliyetine sahiptir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu