Güzellik

Saç Topuzu: Kolaylıkla Yapabileceğiniz 9 Farklı Topuz

Saç topuzu gerek günlük hayatımızda gerekse düğünlerde oldukça rahat ve şık olan bir saç modelidir. Her kadının rahatlıkla yapabileceği 9 farklı topuz modelini bir araya getirdik ve makalemizde sizler için paylaştık.

Saç topuzu kolaylıkla yapılabilecek modelleri bulunan, birçok kadının günlük yaşamında kurtarıcı bir rol oynar. Evde, işte, düğünde, mezuniyette her yerde kullanabileceğiniz pek çok model vardır. O zaman birbirinden güzel kolaylıkla yapabileceğiniz 9 farklı topuz modelini sıralayalım.

1-) Dağınık Topuz

Topuz denilince akla ilk gelen kuşkusuz dağınık topuz modelleridir. Saçlarınızı çok yukarıda olmayacak şekilde gevşek bir şekilde at kuyruğu yapın ve dolayın. Tel toka yardımıyla tutturun. Saçınızın ön ve arka kısmında hafif saç tutamı dökülebilir.

2-) Yarım Topuz

Saçınızın üst kısmından bir tutam alın sonra bu tutamı gevşek bir at kuyruğu yapın ve dolayın. İster düz saçlarda ister kıvırcık dalgalı saçlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Günlük topuz modelleri için oldukça kullanışlı bir topuz modelidir.

3-)Düşük Topuz

Romantik hoş görüntüsüyle oldukça rahat kullanım sağlar. Ense kısmında topladığınız gevşek saçınızı tel tokayla gevşek tutturabilirsiniz. Ense topuzu tercih edenlerin en çok kullandığı modeldir.

4-) Örgülü Düşük Topuz

Ensede topladığınız saçı örün. Sonra örülen bu saçı topuz haline getirerek uçlarını ense kısmına gizleyerek tutturun.

5-) Gül Şeklinde Topuz

Saçlarınızı ikiye ayırın. Ayırdığınız tutamları burarak bir araya getirerek topuz halin getirin. Daha dolgun görünmesini istiyorsanız gevşek yapın.

6-) Düğümlü Topuz

Saçın arka kısmını alt ve üst şekilde iki parçaya ayırın. Sonra bu iki parçayı ayrı ayrı topuz yapın. Bu iki topuz üst üste gelecek şekilde tel toka ile de sabitleyebilirsiniz.

7-) Çapraz Topuz

Saçlarından ön tarafından ince tutamlar bırakın. Geri kalan kısmı atkuyruğu yaptıktan sonra sıkı bir topuz yapın. Önde bıraktığınız ince tutamları burarak çapraz bir şekilde topuzun etrafına sararak sabitleyin.

😎 Arkası Örgülü Topuz

Saçınızın ense kısmındaki bir miktar saçı diklemesine örün. Üst kısımda kalan saçları tepede toplayıp topuz yapın.

9-) Salaş Balerin Topuzu

Salaş topuz modelleri arasında oldukça sevilen ve yapılan bir modeldir. Tepede topladığınız saçınızı at kuyruğu yaptıktan sonra toplayın. Çok gevşek yada sıkı olmamasına dikkat edin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu