Dekorasyon

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Pek çoğumuzun yaşadığı sorunlar ortak aslında. Âmâ biz bunların bazılarını paylaşmaktan çekiniyoruz. Problemin kaynağı bizmişiz gibi düşünüyoruz ya da bu problem sadece bizim başımıza gelmiş gibi hissediyoruz. Oysa aynı sorunu birçoğumuz yaşıyor. Bu problemlerden biri de tuvalet tıkanıklığı açma. Âmâ bu problemin hem birçok nedeni üzülmeyin hem de çözümü var. Şimdi önce sebeplerini söyleyeceğim sonra çözüm noktalarını.

tuvalet tıkanıklığı açma
tuvalet tıkanıklığı açma

Teknoloji kurbanı olmamalıyız öncelikle. Yani tuvalet kağıdı seçimine özen göstereceğiz. Tuvalet kağıdı seçerken sadece fiyatına bakmak yetmez. Fiyatı da önemli kuşkusuz ama aynı fiyata farklı seçenekler olduğu tartışılmaz. Sadece bilinçli yaklaşmak gerek. Yanlış seçimimizin bedelini ağır ödemek istemeyiz kuşkusuz. Tuvalet kağıdımız naylonumsu olmamalı. Pamuklu olmalı. Suda eriyebilmesi için. Tabi ki sağlığımız için de önemini inkar etmiyoruz. Çok kalın bir tuvalet kağıdı seçiyorsak çöp kutusu kullanmayı alışkanlık edinmekte fayda var. Hem kendimiz hem komşularımız için gerekli.

Evimizde küçük çocuklar varsa tuvalete girdiklerinde kontrol altında tutmayı ihmal etmeyin Kaşla göz arasında oyuncağını tuvalete atıp sifonu çekebilir. Şansınız yaver giderse sifonu çekmeden yakalayabilirsiniz. Yoksa kocaman bir probleminiz oldu demektir.

Ya da bir temizlik günü yaşanan bir dikkatsizlik komşularınızın veya sizin sıkıntı yaşamanıza sebep olabilir. Temizlik kovasını genellikle tuvalete boşaltırız boşaltmadan önce her defa suyun içini kontrol etmeyi unutmayın. Temizliği eşiniz yapmışsa acemidir mutlaka uyarın.

Bunların dışında komşularınızdan kaynaklı sıkıntı da yaşayabiliriz yüzden sorumluluklar sadece kendimize karşı değil komşularımıza karşıda sorumluyuz unutmayın.

Ama Yine De Tıkandı. Ne Yapacağız?

Tüm önlemlerimizi aldık fakat problemi engelleyemediysek işte size çözüm önerileri. Kara kara düşünmeyin. Problem ne kadar büyük olursa olsun çözümü var rahat olun.

*Öncelikle lavabo açmamızı sağlayan kimyasallardan kullanabiliriz. Bol kaynar suyla uygulamayı unutmayın. Bunu yaparken bir pompayı hazır bulundurun. Suyu dökünce pompalamayı unutmayın. Bunu sıkça yapınız.

*Sorun devam ediyorsa uzun bir çubuk bulun. Kalın ve kırılmayacak cinsten olsun yoksa yeni bir probleminiz olur. Bu çubuğu ittirerek takılan şeyi çıkarmaya ya da uzaklaştırmaya çalışın. Sonra bol bol su dökün. Geçmiş olsun.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu