Teknoloji

Akıllı Beyaz Eşyalar Artıyor

İlk olarak cep telefonundan aşina olduğumuz akıllı cihaz kavramı artık her elektronik üründe hatta elektronik ürün dışında tekstil ve plastik ürünlerde kullanılmamaya başlandı. Hızla yayılan “akıllı” ürün kavramı ilerleyen yıllarda hayatımızı tümüyle saracak ve insanoğlu hiçbir şey yapmadan günlük ihtiyaçlarını akıllı cihazlar otomatik olarak yapmaya başlayacak.

Bulaşık makinası
Bulaşık makinası

Akıllı telefon, akıllı saat derken hayatımıza iyiden iyiye giren akıllı cihazlara artık beyaz eşyalarda ekleniyor. Düğün sezonunda evli çiftlerin beyaz eşya alış verişlerinde tercih ettiği yenilikçi beyaz eşya modelleri çalışan bayanların imdadına yetişecek birçok özelliğe sahip.

Yeni Nesil Beyaz Eşyalar

Yiyecekleri sakladığımız, onları muhafaza edip daha uzun süre taze tuttuğumuz buzdolabılar artık mutfak alış verişini kendisi yapabiliyor. Arçelik markasının yeni nesil buzdolabında bulunan 10 inçlik tablet üzerine eksiklerinizi not alıyor dilerseniz de buzdolabı kablosuz internet bağlantısı ile siparişi kendi veriyor.

Buzdolabı
Buzdolabı

LG’nin Hom-Bot Square isimli elektrik süpürgesi ise üzerinde bulunan 2 mp kamera ile evin şeklini çıkarıp sonrasında bunu bir harita haline getiriyor. Ardında bu harita üzerinden kendine bir yol çıkarıp siz evde olmadığınızda evi kendisi süpürüyor.

Vestel’in 20 dakikada hem yıkayıp hem kurutması, size okyanus havasını, deniz havasını getiren Bosch markalı klimalar, A sınıfına göre % 20 tasarruf sağlayan fırınlar ile gelecekte beyaz eşyaları kullanmak ve ev işlerini yapmak çok daha kolay ve zahmetsiz olacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu