Diyet

Selülit Tipine Göre Diyet

Selülitler, genel olarak kadınların baş belası olan sorunlardır. Ciltte ki portakal kabuğu gibi görünen ve bu şekilde kadınların yaz ayları içerisinde bikini, şort giymesini engelleyen bu sorunlardan kurtulabilmek adına diyetler önemlidir. Ancak yapılacak diyetlerde de selülit oluşunuzun tipleri de önemlidir.

Diyet türleri içerisinde selülit tipi ile beraber seçenekler vardır. Diyet ya da tedavi yöntemi olarak selülitlerinize göre uygun seçimlerin yapılması gerekeceğinden emin olabilirsiniz. Buna göre her cinse uygun şekilde diyetlerin yapıldığı, buna göre uygun diyetler yapılırsa selülitlerden kurtulabileceğini bilmenizi isteriz.

Selülit diyeti
Selülit diyeti

Selülit tipi denilen 3 çeşit selülit tipleri

Birbirinden farklı bulunan selülit tipi için aşağıda sıralı bir şekilde verilmiştir:

Kadınların selülit sorunları gibi ciddi bir sorunlarıyla ilgili olarak, toplamda 3 tane selülit türünün olduğuyla ilgili uzmanlar tarafından bilgi verilmiştir. İlk selülit tipine baktığımızda fazla kilolarınızın olması, stresli olmanız, kilo problemlerinizin her zaman olup olmadığı, selülitlerin hem vücudun altı hem de üstünde eşit biçimde olup olmadığı bakılarak gerçekleştirilir.

İkinci selülit türü olarak bacaklarınızda şiş, varis ya da kalınlık olmadığı, kramp girip girmediği, regl olmadan önce herhangi bir şişkinliğin olup olmadığına bakılır. Yaz aylarınızda ayaklarınızda şişkinlik olup olmadığına, bacaklarınızda ya da ayak bilekleriniz, baldırlarda kalınlığın olup olmadığı incelenir.

Yüzde Selülit
Yüzde Selülit

Üçüncü tip selülit türünde ise bastırınca selülitlerin acıyıp acımadığı, sert olup olmadığına bakılır. Derinizin beyaz, kuru ya da hassas olmadığına bakılarak bilgi verilir. Bununla beraber hareketli bir kişi olup olmadığınız, zayıflamak istediğinizde üst taraftan mı kilo verip vermediğiniz v.b. bilgiler incelenerek diyetiniz yazılır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu