Yaşam

Ayakkabı Dolabı Kokusunu Gidermenin Yolları Nelerdir?

Ayakkabı Dolabı Kokusunu Gidermenin Yolları Nelerdir? Ayakkabı dolabı kokusu çoğu insanın rahatsızlık duyduğu konulardan bir tanesi. Bu kokuyu çözmek için birkaç yöntem bulunmakta.

Ayakkabı Dolabı Kokusunu Gidermenin Yolları Nelerdir? Ayakkabı dolabı kokusu çoğu insanın şikayet ettiği, yakındığı bir durum. Bu koku yüzünden evin havası değişebiliyor ve gerek ev halkının kullanım esnasında  gerek misafirler tarafından kullanıldığı anda koku yayılması halinde o kişide hiç de hoş bir izlenim bırakmamakta. Bu kokuyu evinizden def etmenin de birkaç yolu bulunmakta.

Ayakkabı Kokusu Nasıl Giderilir

Eğer siz de ayakkabılarınızda meydana gelen koku dolayısıyla rahatsızsanız bu kokuyu önlemek ve geçirebilmek için uygulayabileceğiniz birkaç yöntem bulunmakta. Bu yöntemlere geçmeden önce ilk olarak kokuya sebebiyet veren şeyin ayakkabıdan mı yoksa ayağınızdan mı kaynaklandığını öğrenmelisiniz. Eğer sorun ayağınızdaysa ayak temizliğinize önem göstermeli, her gün yıkamalı ve tırnak bakımınızı yapmalısınız. Bunun dışında ayağın terlemesi ve ayakkabınızın tabanı da kokuya sebep olabilmektedir. Bu kokuları önlemek için başvurabileceğiniz yöntemlerden ilki karbonat. Gece ertesi gün giyeceğiniz ve koku problemi olan ayakkabıya serpiştireceğiniz karbonat sabaha kadar kokunun geçmesini sağlayacaktır. Adaçayı, lavanta, portakal ve greyfurt kabuklarıyla da kokuyu giderebilirsiniz. Geceden dökeceğini bebek pudrası sabaha kadar kokuyu geçirecektir. Yarı yarıya karıştıracağınız su ve sirkeyi ayakkabınıza püskürterek kokuyu yok edebilirsiniz. Poşetine ufak bir kesik attığınız poşet çayı ayakkabınıza koyarak da güzel sonuç alabilirsiniz. Bu gibi yöntemler sayesinde ayakkabı kokusu gidermeyi başarabilirsiniz.

Ayakkabı Dolabı Kokusu Nasıl Giderilir?

Ayakkabı dolabı kokusu problemi pek çok evin ortak sıkıntısıdır. Bu sıkıntıdan kurtulmanın yolu ise oldukça basittir. Bu yöntemi uygulamak için küçük bir kavanoz, kavanozu dolduracak miktarda karbonat, bir miktar limon yağı, karton, makas ve raptiyeye ihtiyacınız var. İlk olarak karbonat ile kavanozu doldurup üzerine birkaç damla limon yağı sıkın. Kavanoz kapağı boyutlarında bir karton parçası kesin. Kavanoz kapağının ortasını kesin ve kartonu oraya yerleştirin. Karton üzerinde raptiye yardımıyla delikler açın. Bu kavanozu kokudan rahatsız olduğunuz yerlere koyarak kokudan kurtulabilirsiniz.

Siz de ayakkabı dolabı kokusu sorunuyla uğraşıyorsanız bu yöntemleri denemenizde fayda var.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu