Güzellik

Burundaki Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Burundaki Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları Nelerdir? Burun bölgesindeki siyah nokta görünümü oldukça rahatsızlık veren bir durumdur. Sizler de burnumdaki siyah noktalardan nasıl kurtulabilirim diyorsanız makalemizi okuyun.

Burundaki Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları Nelerdir? sorusu burun bölgesinde siyah nokta problemi yaşayanların cevabını merak ettiği bir sorudur. Cildimizde birden fazla sebebe bağlı olarak siyah nokta oluşumu gerçekleşmektedir. Siyah noktalar genellikle yağlı bölgeler olan burun ve alında oluşmaktadır. Oldukça rahatsızlık veren bu görünümden kurtulmak mümkündür. Peki, burundaki siyah noktalar nasıl geçer?

Burundaki siyah noktaları geçirme için yapılması gereken en önemli şey siyah nokta oluşumunu engellemeye çalışmaktır. Siyah nokta oluşumunu engellemek ve siyah noktaları geçirmek için de yapılması gerekenlerden biri cilt temizliğine dikkat etmektir.

Burundaki Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Burnundaki siyah nokta görünümünden kurtulmak isteyenler “burundaki siyah noktalar nasıl geçer?” sorusuna yanıt aramaktadır. Öncelikle siyah noktaları gidermek için kullanılan birkaç yöntem vardır. Siyah noktaları geçirmek için kullanılan kozmetik ürünlerin yanı sıra evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemler de bulunmaktadır. İlk olarak anlık bir siyah nokta temizliği gerçekleştirmek istiyorsanız siyah noktaların temizlenmesi için üretilen burun bantlarını kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra cildi düzenli olarak temizlemek ve asit ürünlerini de düzenli olarak kullanmak burnunuzdaki siyah noktalardan kurtulmak için yeterli olacaktır. Siyah nokta oluşumunu engelleyen, oluşmuş siyah noktaları temizleyen birçok peeling ürünü bulunmaktadır. Bu kozmetik ürünlerini düzenli kullanarak burundaki siyah noktaların geçmesini sağlayabilirsiniz.

Burundaki siyah noktalarda kurtulmak için kullanılan doğal yöntemler de bulunmaktadır. Bu yöntemlerden biri burnunuza diş macunu sürmek ve kurumasını bekledikten sonra soğuk su ile burnunuzu yıkamaktır. Herkes tarafından bilinen diğer bir yöntem ise yumurta akı kullanarak burun bandı yapmaktır. Yumurta akını bir kapta çırptıktan sonra burnunuza sürmeli ve üzerine kâğıt havlu yapıştırmalısınız. Bu yöntemde kâğıt havlu iyice kuruyana kadar beklemeli ve de kuruduktan sonra yavaşça burnunuzdan çıkarmalısınız. Kabartma tozunu macun haline getirdikten sonra cildi bu macun ile temizlemek de siyah noktalardan kurtulmak için kullanılan başka bir doğal yöntemdir. Bu yöntemler devamlı kullanılmamalı ve siyah nokta temizliği için cilt temizliğine her gün dikkat edilmelidir.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu