Güzellik

Cilt Tonunuza En Uygun Saç Rengini Seçin!

Kadınlar için saç rengi en güzel görüntüyü ortaya çıkaracak şekilde tercih edilmelidir. Bu noktada da cilt tonuna uygun olan saç rengi kullanılmalıdır.

Cilt Tonunuzu Doğru Belirleyin

Kadınlar cilt tonunuza uygun saç rengini seçin ilkesi ile hareket etmelidir. Bu nedenle de öncelikli olarak cilt tonunuzun ne olduğunu belirlemenizde fayda vardır. Kadınlar genel olarak üç farklı cilde ayrılırlar. Bunlar sıcak bir cilt, soğuk bir cilt ya da nötr bir cilttir. Cilt tonunu belirlemek nasıl bir saç rengine sahip olmanız gerektiğini de ilgilendirir.

Cilt tonunu belirlemek için bileğinizdeki damarlarınızı kullanabilirsiniz. Bilekteki damarların rengi cilt tonunuzu ortaya çıkarır. Eğer ışık altında damarlarınıza baktığınız zaman rengi mavi ise siz soğuk tonda bir cilde sahipsiniz. Bu sizin cilt pigmentlerinde pembe alt tonuna sahip olduğunuzu gösterir. Damarlarınızın rengi yeşil ise sıcak alt tonuna sahipsiniz. Sarı alt tonlar sizin daha uygun olur. Fakat damarlarınızda hem mavi hem de yeşil renk görüyorsanız; bu durumda da nötr bir yapıya sahipsiniz anlamı gelir.

Cilt Tonuna Uygun Saç Rengi

Saç renginize karar verirken cilt tonunuz size yardımcı olur. Saç rengini belirlerken cilt tonunuzun soğuk mu yoksa sıcak mı olduğu önem kazanır. Eğer soğuk bir cilt tonuna sahipseniz bu durumda küllü sarılar size yakışacaktır.

Cilt tonunuz sıcak ise bu durumda sarıda tercihinizi dore olarak kullanmalısınız. Dore ya da bal tonlarındaki sarılar sizi olduğunuzdan daha iyi bir görüntüye ulaştırır. Sıcak kahverengiler tercih etmek de bu aşamada size yakışabilir. Nötr cilt tonu sahibi kişilerin de kızıl tercih ederken turunculuk barındıran tonlara yaklaşması bu aşamada daha etkili bir sonuç ortaya çıkarır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu