Dekorasyon

Dekorasyon’da Eklektik Stil

Dekorasyon’da Eklektik

Yaşadığınız, ömrünüzün bir bölümünü geçirdiğiniz eviniz sizin için önemlidir. Evinizin her şeyden önce kendi zevklerinizi ve stilinizi yansıtmalıdır. Aynı zamanda eviniz, içinde rahatça dinlenebileceğiniz konforda ve her türlü işinizi halledebileceğiniz işlevsel de olmalıdır. Kısacası evinizi doğru şekilde dekor etmek önemlidir ve gün geçtikçe değişik zevklere uygun ev dekorasyon stilleri ortaya çıkmaktadır. Bu stillerden birisi de Eklektik Stil’dir.

Eklektik stilini ev dekorasyonuna uygulamak biraz zor olabilir. Çünkü bu stili ev dekorasyonunauygularken, değişik mobilya ve objeleri doğru şekilde sentez etmeniz gerekir. Bunu yaparken de renk ve dokunun tutarlı bir görünüm oluşturmalıdır. Yani Eklektik Stilde farklı tarzda aksesuarları ve mobilyaları bir araya getirseniz bile iyi bir görüntü yakalamak esastır. Eklektik Stilde evinizde kullanacağınız aksesuarlarda zıtlık ön planda olmalıdır. Yani geleneksel aksesuarla modern öğeler bir arada kullanılabilmeli ve ayrı dönemlere ait olsalar bile bunların bir uyum içinde görünmesi sağlanmalıdır. Eklektik Stil, aynı zamanda hayatınızın bir özetinin evinize uyumlu bir şekilde yansımasıdır. Bu nedenle Eklektik ev dekorasyonuna sahip olmak isteyenlerin, zevklerini, antika objelerini, gezdiği şehirlerden edindikleri hatıra eşyalarını, çiçekleri, renkleri ve desenleri ustaca evlerine uyarlayabilmeleri gerekmektedir. Bu stil daha çok yaşanarak dekore edilebildiği için çok zaman alabilmektedir ve eğer estetik bir göze sahip değilseniz birbirinden alakasız bu ögeleri iyi bir şekilde sentez edemezseniz, karışık ve boğucu bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.

Kısacası Eklektik Stil, farklı tarzları ortak bir stilde buluşturan,  yaratıcılığın ön planda olduğu zor bir stildir. Bu nedenle eğer eklektik stile sahip olmak istiyorsanız ama elinizdeki mobilyaları eşyaları ve objeleri bir arada uyum içinde nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız bir iç mimardan da yardım alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu