Dekorasyon

Dekorasyonda Pop Art Akımı

 

Dekorasyonda Pop Art Akımı

20 yüzyılın başlarında gelişen kubizm ve pop art akımları,klasik sanata karşı olan ve isyankar kabul edilen akımlardır. Klasik sanattaki tüm renkler ve dokular hakkında trendler aslında pop art ile adeta yıkılmıştır.

Rengarenk ve canlı tasvirler ve alakasız kombinasyonlar bu akımı betimlemektedir. Klasik arabalar, film yıldızları, filmler, cinsellik, yiyecek ve içecek firmaları dahi bu akıma bir zamanlar hızla girmiş ve o zamanla pek çok reklam afişinde dahi bunakım kendini göstermiştir.Zamanla da dekorasyona yansıyan bir akıma dönüşmüştür.
Günümüzde ise pop art dekorasyonlar oldukça fazla ilgi görüyor ve ev dekorasyon kapsamında hemen hemen her çeşit üründe pop art izleri taşıyan yüzlerce farklı seçenek yer alıyor. Dekoratif pop art poster veya tablolar,pop art desenli koltuklar,pop art duvar kağıtları,dekoratif pop art aksesuarlar aklınıza gelebilecek pek çok pop art akımını destekleyen tarzda farklı ürünler… Retro tarzı dekorasyonlarda,gerek duvarlarda gerekse halı ve mobilyalarda pop art izlerini kesinlikle bulabilirsiniz. Yaşam alanlarında daha canlı,dinamik ve enerji verici bir stil elde etmek isteyenler için pop art akımı dekorasyonu doğru bir tercih olacaktır.
Kalın ve renkli perdeler,neon renklerde mobilyalar ve koltuklar,desenli halılar gibi pek çok detay pop art dekorasyonu hakkında bilgi vermektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu