Güzellik

Doğal Cilt Maskesi Önerileri ve Etkileri Nelerdir?

Doğal Cilt Maskesi Önerileri ve Etkileri Nelerdir? Cildinizin sağlığını teşvik etmek ve pürüzsüz bir cilt görünümü elde etmek için tercih edebileceğiniz pek çok farklı doğal bileşen var.

Doğal Cilt Maskesi Önerileri ve Etkileri Nelerdir? Evinizde bulunan malzemeler ile cildinizin güzelliğini destekleyebilirsiniz. Böylece ek masraf yapmaktan da kaçınmış olursunuz. Doğal cilt maskesi önerileri ile cildinizin parlak ve kusursuz görünmesini sağlayabilirsiniz. İşte o maske önerileri…

Kahveli Cilt Maskesi

Doğal cilt maskesi önerileri söz konusu olduğunda ilk sırada kahveli cilt maskesi yer alır. Kahvenin içinde yer alan antioksidanlar cilt sağlığını optimal anlamda teşvik eder ve cildinizin derinlemesine temizlenmesine olanak tanır. Bunun için Türk kahvesi telvesinden faydalanabilirsiniz. Maskeyi yalnızca Türk kahvesi telvesi ile yapabilirsiniz. Maskenin etkinliğini artırmak adına içine tatlı badem yağı da ilave edebilirsiniz. Karışımı cildinize yavaşça uygulayın ve bir süre bekletin. Beş dakikadan fazla bekletmemenizi tavsiye ederiz. Ardından yüzünüzü ılık su ile güzel bir şekilde duruladığınızdan emin olun.

Ballı Cilt Maskesi

Doğal cilt maskesi önerileri arasında bir diğeri de ballı maske oluyor. Balın yumuşatıcı ve bakteri öldürücü etkisi bulunmaktadır. Bundan dolayı cilt bakımından sıklıkla tercih edilen malzemelerden biridir. Cildinizin daha yumuşak ve pürüzsüz görünmesini sağlamak adına balın gücünden yararlanabilirsiniz. Bunun için iki yemek kaşığı bal ve bir çay kaşığı zeytinyağını birleştirin. Elde ettiğiniz maske karışımını cildinize sürün. On dakika boyunca bekleyin ve yüzünüzü durulayın. Ilık suyla durulama yapmaya özen gösterin.

Portakallı Cilt Maskesi

Doğal cilt maskesi arayanlar için bir diğer çözüm yöntemi ise portakallı maske oluyor. Bilindiği gibi C vitamini yönünden son derece yoğun olan portakal, bağışıklık sistemini etkili bir şekilde teşvik ediyor. Buna ek olarak portakal, yapısındaki önemli bileşenler sayesinde cildin sağlığını da koruyor. Portakal ile harika bir cilt maskesi hazırlayabilirsiniz. Bu maske için portakalı püre kıvamına getirin. İçine bir yemek kaşığı yulaf ezmesi ilave edin. Cildinize uygulayın ve on dakika bekleyin. Ilık su yardımıyla cildinizi yıkayın. Portakalın bileşen zenginliği nedeniyle cildinizin daha pürüzsüz ve parlak bir görünüme kavuşması da mümkün olabilecektir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu