Teknoloji

Elektronik Sigaraların Normal Sigaralara Göre %95 Daha Az Zarar Verdiği Kanıtlandı!

Elektronik Sigara

İngiliz bir sağlık kuruluşunun yapmış olduğu araştırmaya göre elektronik sigaralar normal sigaralardan tam olarak %95 daha az zararlı. Dünya üzerinde insanı tamamen öldürebilecek çeşitli hastalık, olumsuz koşul ve canlı bulunmaktadır. Bu kadar etkenin yanında insanların da kendilerini öldürebilecek çeşitli kötü alışkanlıkları da yok değil. Alkol, tütün ve uyuşturucu madde kullanımları, insanları nedensiz bir şekilde kullanmış olduğu ve her yıl milyonlarca insanın ölümüne sebep olan bu gibi alışkanlıklara örnek olarak gösterilebilmektedir.

Büyük Bir Kanıt Rapora Eklendi!

İngiltere’de bulunan Puplic Health England yıllar boyunca tartışması her gün devam eden “elektronik sigaralar normal olan tütün içerikli sigaralardan daha az zararlı” tartışmasına oldukça büyük bir kanıtı araştırma raporuna ekledi. Elektronik sigara zararlı mıdır? Raporda belirtilene göre elektronik sigara, normal sigaralardan yaklaşık olarak %95 bir şekilde daha da az zararlıdır. Yani bu demek oluyor ki 20 adet elektronik sigara, 1 adet normal sigaraya denk geliyor.

Profesörler Araştırmayı Destekliyor!

Ayrıca birçok deney ile desteklenmiş olan bu rapora özgür araştırma yazarlığı yaparak geçimini sağlayan Profesör Peter Hajek: “ Benim deneyi yorumlamama göre elektronik sigara, normal bir tütün içerikli sigaranın neredeyse tamamen bütün etkilerini ortadan kaldırmaktadır” diye eklemiştir.Elektronik sigara normal sigarayı bırakmayı sağlıyor mu? Elektronik sigara, normalde sigarayı bırakmaya çalışmakta olan bağımlılara belirli ilaçlar ve tedaviler doğrultusunda ek olarak önerilmektedir. Bu saye de hem bilmeden sigaranın zararlarını yok eden, hem de tedavi için işe yaraması durumunda sigaradan tamamen kurtulan bu kişiler bir daha sigara içmiyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu