Dekorasyon

Feng Shui Hakkında Bilinen 9 Yanlış

 feng shui dekorasyon 2015
feng shui dekorasyon 2015

Feng Shui hakkında birçok bilgi verilmektedir. Fakat bu bilgilerin bazıları doğru değildir. Doğru olmayan Feng Shui bilgileri şunlardır.

1.Feng Shui Uygulanırken Uzakdoğu Objeleri Kullanılmalıdır.

Feng Shui’yi uygularken ille Uzakdoğu objesi kullanacaksınız diye bir kural yoktur. Ayrıca bunun Feng Shui’ye bir faydası da yoktur. Hatta bunlar tamamen pazarlama teknikleridir.

2.Evin Güneyi Ateş Elementine Bağlı Olmalıdır.

Doğada hiçbir şey sabit kalamayacağı için mevsimlerin, ayların, yılların döngüsü gibi ateş elementi de sabit kalamaz ve yön değiştirir. Bu nedenle evin güneyi hep ateş elementine bağlı kalamaz.

3.Feng Shui’ye göre Evin girişine ayna asılmamalıdır.

Aynaların enerjiyi yansıttığı söylenir. Oysa aynalar sadece ışığı yansıtırlar. Bu yanlış anlaşılmanın sebebi Eski Çin’de ayna olarak kalın ve ağır bakır plakalar kullanılmasıdır.

4.Feng Shui Sadece Evlerde Uygulanır.

Yanlış bilinen bir bilgi de Feng Shui’nin sadece evlere uygulanabileceği düşüncesidir. Oysa birçok önemli şirketler binalarını feng shui kullanarak dünyanın manyetik enerjisine uyumlu şekilde inşa ettirmiştir.

5.Feng Shui’nin gerçek olabilmesi için inanmak gerekir.

Feng Shui fizik kurallarına göre işler ve çalışır. Bu nedenle sizin özellikle inanmanıza ya da isteminize gerek yoktur.

6.Feng Shui’ye göre evin girişine su koymak bereketlidir.

Feng shui’ye göre su sadece doğru yere yerleştirilirse bereket getirir,  Suyun yeri ancak pusula okuması ve diğer hesaplamalardan sonra belirlenebilir.

7.Feng Shui bir dindir.

Feng Shui asla bir din değildir, mistik bir Uzakdoğu felsefesi de değildir. Bu dinle de alakası yoktur. Feng Shui, Enerji döngülerinin insan üzerindeki etkilerini inceleyen fizik temelli bir bilim ve sanattır.

8.Kırmızı Kapı Şans Getirir.

Feng shui’de kırmızı renk ateş elementini temsil eder. Fakat kırmızı kapıyı, pusula okuması yapılmadan evin enerji durumunu bilmeden ezbere girişe yerleştirmek fayda değil zarar verecektir.

9.Dağınıklıkla Feng Shui’nin alakası yoktur.

Birçok kitap Feng Shui karışık olduğundan basit şeylerden bahsetmektedir. Hatta dağınıklıkla Feng Shui’yi bağdaştıranlar bile vardır ama dağınıklıktan kurtulmak size iyi gelse de  bunun Feng Shui ile bir ilgisi yoktur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu