Moda

Gömlek Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gömlek Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Dolabımızın kurtarıcısı, gerek iş gerek sosyal hayatımızda her ortama uyum sağlayan gömlekleri herkes sever. Hemen hemen herkesin dolabında en az bir beyaz gömlek olduğunu düşünmek çok da yanlış olmayacaktır.

Gömlek Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?  Sıradan bir kot pantolonu şık bir kombine çevirmek, sade bir taytı gece kulübüne uygun hale getirmek bu değerli parçayla mümkün.

Bir anda trend olan ve uzun seneler hakimiyetini sürdüren oduncu gömlekleri hepimiz hatırlarız. Neredeyse her mevsime uygun kumaştan çeşit çeşit rengini aldığımız bu gömleklere yaklaşık 5 sene önce veda ettik. Etmediyseniz hemen edin, bu sene oduncu gömleklere yer yok.

Modanın mucize parçası gömlek kullanımı ile ilgili birkaç basit taktikle istediğiniz tarz görünümüne kavuşabilirsiniz.

Gömlek ile Tayt Kombin Önerileri

Taytlarla kullanım: Günlük taytlarla yapacağımız kombinlerde arkası önünden daha uzun olan modelleri tercih edebilirsiniz. Böylece boyunuz daha uzun görünecektir. Arkası ve önü eşit olan model bir gömleğiniz varsa ön kısmının ucunu taytın içine sokup bol bırakarak da aynı görünümü sağlayabilirsiniz.

  1. Kot pantolon üzerinde: Kesimi hangi model olursa olsun, gömlek her zaman kot pantolonla uyumlu bir kombin oluşturur. Burada dikkat edilmesi gereken ayrıntı ayakkabı tercihinin gömleğin tarzına uygun olmasını sağlamaktır. Oversize bir kot gömleği topuklu ayakkabı ile kombinlemek istemezsiniz. Kusursuz bir ipek gömleği ise spor ayakkabı ile harcamak doğru olmayacaktır.
  2. Oversize modeller: Oversize modeller genelde rahat ve günlük kullanıma uygun imajı bırakmış olsa da bu kesimi de akşam şıklığına dönüştürmek mümkün. Bel kısmından kalın bir kemer kullanarak oversize gömleği Paris moda haftası görünümüne çevirebilirsiniz.
  3. Vücut tipine göre model: Gömlek kullanımında omuz genişliği ve kalça genişliğine oranı büyük önem taşır. Omuzlarınız kalçanıza göre darsa kol ve omuz kısmı fır fır, dantel gibi ek kumaşlarla hareketlendirilmiş modelleri tercih etmeniz doğru olacaktır. Balon ve karpuz kol daha bir süre daha popüler kalacak gibi görünüyor. Bu modelleri gönül rahatlığıyla giyebilirsiniz.
  4. Üşümemek için: İş hayatında genelde ceket içinde kullanılan gömleklerle V yaka şık bir kazak içine giyerek üşümeye gerek kalmadan aynı şıklığı yakalayabilirsiniz. Düz yaka kazak içine gömlek giymeyi tercih ederseniz, kazak yakasının gömlek yakasının duruşunu bozacak kadar dar olmamasına özel göstermeniz gerekir. Degaje yaka kazakların içinde gömlek kullanımı kesinlikle düşülmemesi gereken bir moda yanlışı olacaktır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu