Dekorasyon

Gümüş Hesap Nedir? Hangi Bankada Açılabilir?

Gümüş Hesap Nedir? Hangi Bankada Açılabilir? Yıllardır hem para hem de süs eşyası olarak kullanılan gümüş, en değerli metal madenlerden biridir. Sizler de gümüş hesabına yatırım yapmayı düşünüyorsanız makalemizi dikkatli bir şekilde okumalısınız.

Gümüş Hesap Nedir? Hangi Bankada Açılabilir? sorusu altın ve gümüş hesaba yatırım yapacak kişilerin merak ettiği bir konudur. Geçmiş yıllardan itibaren gümüş en değerli metal madendir. Günümüzde de banka aracılığı ile gümüş hesap açarak yatırım yapılmaktadır. Peki, hangi bankadan gümüş hesap açabilirsiniz? Öncelikle gümüş hesap açan bankalar sizlerden bazı belgeler isteyecektir. Bu belgeleri eksiksiz sunmanız ve koşulları sağlıyor olmanız gerekmektedir.

Gümüş hesabı açan bankalar arasında Kuveyt Türk, Denizbank, Finansbank, Odeabank, Vakıfbank, Türk Ekonomi Bankası, Finans Bank, HSBC, ve Türkiye Finans FX bulunuyor. Eğer gümüş hesap atmak istiyorsanız bu bankalardan birini tercih edebilirsiniz. Gümüş hesabınızı açarak yatırım yapmaya hızla başlayabilirsiniz. Aynı zamanda gümüş için yatırım yapmanın çeşitli yolları ve seçenekleri de bulunuyor. Bu bankaların vadeli ya da vadesiz gümüş hesaplarını istediğiniz zaman açabilirsiniz.

Gümüş Hesap Nedir?

Gümüş, yatırım amacı ile kullanılan değerli bir madendir. Dijital Bankacılık sayesinde gümüş hesap açarak yatırım yapmaya başlayabilirsiniz. Bazı bankalar gümüş için yatırım yapacak müşterisine hem vadeli hem de vadesiz gümüş hesap sunuyor. Alternatif bir yatırım aracı gözü ile bakabilirsiniz.

Hesap Açarken Yapılması Gerekenler

  • Gümüş hesabı oluşturan kişilere bazen banka gümüş fiziki olarak vermeyebilir.
  • Vadesiz gümüş hesabınızdan farklı hesaplara havale yapabilirsiniz.
  • Gümüş kurları çalışma saatleri değişkenlik gösterebilir. Eğer güncel kur üzerinden işlem yapacaksanız 09:00 ile 17:00 saatleri arasında yapabilirsiniz.
  • Gümüş alım satışlarını kolaylıkla yapmak için ATM, İnternet Bankacılığı, Mobil Şube ve Çağrı Merkezi ile yapabilirsiniz.

Gümüş Hesap Açmak Güvenli Mi?              

Gümüş hesabı açmak isteyenler “gümüş hesap açmak güvenli mi?” sorusuna yanıt arıyor. Öncelikle bu işlemin güvenli olduğunu belirtmek isteriz. Çünkü gümüş hesaplar devlet güvencesi altındadır. 100.000 TL’ye kadar olan gümüş işlemlerinizde Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuile devlet güvencesi altındadır. Dolayısı ile güvenilir bir şekilde gümüş ya da altın hesabı açabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu