Gebelik

Hamilelik Depresyonu Nedir, Nasıl Geçer?

Hamilelik Depresyonu Nedir, Nasıl Geçer? Hamilelikte depresyon birçok kişide görülen önemli sorunlar arasında yer almaktadır. Her 4 anne adayının birinde görülen hamilelik depresyonu nasıl atlatılır? sorusu sıkça sorulan sorulardan biridir. İşte hamilelik depresyonu hakkında merak edilenler yazımızda..

Hamilelik Depresyonu Nedir, Nasıl Geçer? Hamilelik döneminde yaşana depresyon annenin mutsuz olmasına neden olduğu gibi bu durum da bebeğin sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Bu gibi durumlarda mutlu olmak için çevre faktörünün de etkili olması gerekmektedir. Annelerin her zaman olumsuz düşünmesi bebeğin sağlığı açısında oldukça önemlidir. Bu nedenle hamilelik döneminde annelerin rahat ve mutlu olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Hamilelik döneminde ruh hali doğumu da önemli derecede etkilemektedir.

Sağlıklı Hamilelik Dönemi

Sağlıklı bir gebelik dönemi için annenin her konuda kendini rahat hissetmesi gerekmektedir. Beslenme düzeni önemli olduğu gibi annenin ruhsal olarak da rahat hissetmesi bebeğin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Hamilelik döneminde üzüntü verici olayların anneden gizlenmesi hamileliğin olumsuz etkilenmemesi açısında oldukça önemlidir. Hamilelikte depresyon etkileri arasında doğum da bulunmaktadır. Depresyon doğumu da önemli derecede etkilemektedir. Annenin rahat hissetmesi için uygun ortam sağlanması oldukça önemlidir.

Hamilelikte Annenin Ruh Sağlığı

Hamilelik döneminde bayanlar normalinden daha fazla kırılgan bir yapıda olmasından dolayı hamilelikte uygun ortamın sağlanması gerekmektedir. Annelerin ruh sağlığı genellikle alıngan, çabuk kırılgan bir yapıda olmasından dolayı ona karşı yapılan davranışlar hamileliği de önemli derecede etkilemektedir. Annenin ruh salığı bebeğin gelişimi üzerinde de oldukça etkilidir.

Sağlık Bebek Gelişimi

Bebeğinizin anne karnında veya doğumdan sonra gelişiminin sağlıklı bir şekilde sağlanması için her konuda dikkat edilmesi gerekmektedir. Beslenme oldukça önemli olduğu gibi annenin ruh sağlığı da bebeğin sağlıklı gelişimi açısından oldukça önemlidir. Hamilelikte anne ruh sağlığı bebeği olumsuz etkileyeceğinden dolayı annenin her zaman rahat etmesini sağlamanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra hamilelik döneminde hafif spor yapmak hem bebek hem de doğum için oldukça önemlidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu