Teknoloji

İlk 4 Kameralı Yerli Telefon Casper Via F2

Casper ilk 4 kameralı yerli telefon olan Via F2 modeli ile dikkat çekiyor. Makalemizde Casper Via F2 ve özellikleri hakkında bilgi vereceğiz.

Casper Via F2 Özellikleri

Telefonun ön tarafında bulunan kameralardan birincisi 20 megapiksel ikinci kamera ise 8 megapiksel çözünürlüğü sahip. 8 megapiksellik ikinci kamera LG marka telefonlardan alışmış olduğumuz geniş açı seçeneği ile birlikte aynı zamanda portre modu desteği de sağlıyor. Üstelik bu iki özelliği aynı anda sağlama özelliğine de sahip. Bunun dışında 13 artı 5 megapiksellik ana kamera arkada yer alıyor ve optik yakınlaştırma ile arka planı bulanıklaştırma özelliğini sunuyor.

Ön kameradan bahsederek  Casper Via F2 çekimler sırasında iç içe girmeye gerek kalmadan geniş açı özelliği ile birden fazla kişinin fotoğraf sığabilmesi sağlıyor. İsteğe bağlı olarak portre modu da bu çekimler sırasında kullanılabiliyor. Ayrıca arka tarafın bulanık gözükmesini istediğimiz seviyeye getirebilme imkanına sahibiz ama arka bulanıklığı en sona kadar getirmeyi pek tavsiye etmiyoruz. Çünkü efektler yapay gözükebilir. Ön kamerada yer alan geniş açı seçeneğinin arka kamerada olmamasına rağmen arkadaki ana kamera Optik zoom özelliği sayesinde ön kamera ile yarışır seviyede.

Düşük Işık olan ortamlarda az da olsa kurtarıcı olabilecek flash desteği de bulunmakta. Video çekildiğinde ise 1080p çözünürlüğün oldukça tatmin edici olduğunu belirtmekte fayda var. Elektronik görüntü sabitleyicisi ise çok hareketli çekim yapıldığı esnada yeterli performansı sağlamıyor.

Günlük kullanımı oldukça uygun olan Casper Via F2 modeli 4 bin mAh bataryaya sahip olmasına rağmen işlemcisi sayesinde bir günlük kulkanımı karşılıyor. 2200 Türk Lirası ile satışa sunulan Casper Via F2 özellikleri bakımından günlük kullanım sırasında birçok İsteğinizi karşılayacak bir orta segment telefon olarak ön plana çıkıyor

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu