Sağlık

Kan Sulandırıcı İğneler ile Düşüğün Önüne Geçilebilir Mi?

Kan Sulandırıcı İğneler ile Düşüğün Önüne Geçilebilir Mi? Kan sulandırıcı iğnelerin hamilelikte kullanılması oldukça yaygınlaştı. Sizler de bu iğnelerin düşük riskine karşı olan etkilerini öğrenmek istiyorsanız makalemizi mutlaka okumalısınız.

Kan sulandırıcı iğneler ile düşüğün önüne geçilebilir mi? sorusu kan pıhtılaşması problemini yaşayan ya da düşük riski ile karşı karşıya olan anne adaylarının yanıtını merak ettiği bir sorudur. Kan sulandırıcı iğnelerin kullanım nedenleri çeşitlidir. Peki, kan sulandırıcı iğneler ile düşük yapmak engellenebilir mi? Öncelikle kan sulandırıcı iğneler, hamilelik döneminde ve sonrasında farklı sebepler için kullanılabilmektedir. Tedaviniz için uzmanlar tarafından bir karar verilmesi gerekmektedir.

Hamilelikte kan sulandırıcı iğne kullanımı, son dönemlerde çokça arttı. Tüp bebek tedavisi için bile kullanılan bu iğnelerin gereken durumlarda ve gereken miktarlarda kullanılması asla yanlış değildir. Bu iğnelerin hamilelikte hangi sebepler ile kullanıldığını bilmemiz gerekmektedir.

Hamilelikte Kan Sulandırıcı İğneler Neden Kullanılır?

Kan sulandırıcı iğnelerin en yaygın kullanım nedeni gebelikte kan pıhtılaşması yaşanmasıdır. Genellikle tekrarlayan düşük yaşayan ve kan pıhtılaşması problemi olanlara kan sulandırıcı iğne kullanma önerisi sunulur. Bu iğneler, tüp bebek tedavisinde, doğum sonrası oluşabilecek pıhtılara karşı önlem olarak da kullanılmaktadır.

Hamilelikte Kan Pıhtılaşması Nelere Sebep Olur?

Hamilelik döneminde kan pıhtılaşması yaşarsanız bu bebeğinizi kaybetmenize sebep olacaktır. Düşük yapma riskinize ek olarak erken doğum riski de unutulmamalıdır. Eğer kan pıhtılaşması probleminiz varsa ve bir anne adayı iseniz bir uzmana başvurmanız oldukça önemlidir.

Kan Sulandırıcı İğne Kullanarak Düşük Riskini Azaltmak

Tekrarlayan düşükler yaşayan, kan pıhtılaşması sorunu ile karşı karşıya kalan anne adayları “kan sulandırıcı iğne kullanmak düşük riskini azaltır mı?” sorusuna yanıt arıyorlar. Eğer düşük yapma sebebiniz kan pıhtılaşması ise bu iğneleri kullanmanız düşük riskinizi azaltacaktır. Fakat başka bir problemden kaynaklanan bir düşük yaşadıysanız bu iğneleri kullanmak doğru değildir. Bir uzman tarafından düşük riskiniz belirlendikten sonra size bir tedavi uygulanması en doğru yoldur. Bazı anne adayları doğumda yaşayacağı kan kaybı sebebi ile kan sulandırıcı iğne kullanmaktan çekinmektedir. Böyle bir çekinceye gerek yoktur. Çünkü bu iğnelerin dozları kan kaybı yaşamamanız için ve kanınızın durdurulamaması problemi ile karşı karşıya kalınmaması için ayarlanıp bunlara uygun olarak verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu