Teknoloji

Twitter Hesabında Mavi Tik Almanın Kuralları Nelerdir?

Twitter Hesabında Mavi Tik Almanın Kuralları Nelerdir? Milyonlarca kullanıcısı olan Twitter özellikle resmi nitelikteki hesaplara sunduğu mavi tik ile bilinmektedir. Bu sayede mavi tik alabilmek sayfanızı daha resmi hale getirecektir. Bu yazımızda Twitter Hesap Onaylatma Nasıl Yapılır? Sorusunu ele alacağız.

Twitter Hesabında Mavi Tik Almanın Kuralları Nelerdir? Sorusu birden fazla Twitter kullanıcısı tarafından merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Onaylı Twitter rozeti olarak da bilinen bu işlem sayesinde birden fazla Twitter kullanıcısı bu sayfada sayfanızı takip edebilecek daha çok tanınmış ve popüler kişiler için kullanılsa da bu yöntem aynı zamanda normal hesaplar için de sunulan bir işlemdir. İşte Twitter hesap onaylama yolları

Adım Adım Twitter Tarafından Doğrulanmanın Yolları

  • Öncelikle yapmanız gereken Twitter hesap profilinize bir profil fotoğrafı, bir kapak fotoğrafı, isminizin yanı sıra biyografi bilgilerinizi ve bir internet adresi eklemeniz gerekmektedir.
  • Hesabınızı açmak için girdiğiniz telefon numaranızı SMS ile doğruladıktan sonra da e-mail adresinizi de bu şekilde onaylayınız.
  • Ardından profilinize ek olarak da doğum gününüzü ekleyin.
  • Mutlaka attığınız Twetlere herkese açık hale getirmeniz gerekmektedir.
  • Bunun yanı sıra Twitter doğrulama formuna da ulaşmanız gerekir.
  • Eğer kişisel hesabınız için onay almak isterseniz bu işlem için yapmanız gereken fotoğraflı kimlik, sürücü kimliği kopyasına ihtiyaç duyacaksınız.
  • Twitter onaylı hesap için bazı kriterler bulunmaktadır. Burada yer alan kriterlerin ilk sırasında öncelikle hesabın kamu yararı içerip içermemesidir. Bu sayede daha kolay bir şekilde hesabınız mavi tik alabilecektir.

Eğer yaptığınız başvuruda mavi tik alamazsanız sistem tekrardan otuz gün sonra mavi tik alabilmenizi de sağlayacaktır.

Twitter Mavi Tik Alma Kuralları

Twitter mavi tik alabilmek için öncelikle twitter mavi tik alma kurallarına dikkat etmeniz gerekmektedir;

Twitter mavi tik onaya başvurmadan önce hesabınızın iki hafta süresince aktif olduğundan emin olunuz.

Profilinizde yer alan biyografinizde çalıştığınız kurumlara veya başka onaylı hesaplara yer veriniz. Bunu yapmak için ise @ kullanmak gerekir.

Eğer kişisel bir hesap için mavi tik almak isterseniz Twitter mavi tik alma için işinizi daha detaylı bir şekilde belirtiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu