Dekorasyon

Kolonyal Dekorasyon Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Kolonyal Dekorasyon Nedir ve Özellikleri Nelerdir? Kolonyal dekorasyon birçok farklı dekorasyon sitilinin uygulanmasıdır. Yaşam alanlarında dekoratif bir şekilde kullanılan farklı ağaçlar kolonyal dekorasyon denilince akla gelen ilk özellikler arasında yer alıyor.

Kolonyal Dekorasyon Nedir ve Özellikleri Nelerdir? Kolonyal dekorasyonda farklı ağaçların yanı sıra rengarenk çiçekler de kullanılmaktadır. Yaşam alanlarında rengarenk çiçeklerin kullanımı daha canlı ve doğal bir hava sağlar. Kolonyal dekorasyon denilince akla gelen bir diğer önemli unsur ise mum kullanımıdır.

Çoğunlukla aydınlatmaya dayalı kolonyal dekorasyonda, genellikle farklı bir aydınlatma elde etmek için mumlar kullanılır. Ayrıca kolonyal dekorasyonda farklı bir atmosfer elde etmek için farklı süslemeler ve heykeller kullanılmıştır. Genellikle farklı malzemelerden yapılan bu süs eşyaları ve heykeller genellikle raflara ve masalara yerleştirilir. Bu dekorasyonlar sonucunda yaşam alanında daha şık ve zarif bir hava sağlanmış olur.

Kolonyal Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kolonyal dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken diğer önemli konulardan biri de renk seçimidir. Kolonyal dekorasyonda kullanılan renkler hem farklı bir hava sağlaması hem de uyum sağlaması açısından önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle kolonyal dekorasyonda kullanılacak renklere karar verilirken çarpıcı ve canlı renklerden ziyade pastel renkler tercih edilmelidir. Bu renk seçimi sonucunda yaşam alanında daha huzurlu ve sakin bir hava sağlanmış olur. Kolonyal dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da mobilya seçimidir. Kolonyal dekorasyonda kullanılacak mobilyalar ahşap olmalıdır.

Ayrıca işleme, oyma gibi farklı özelliklere sahip mobilyalar tercih edilmelidir. Bu mobilya seçimi sonucunda yaşam alanında daha şık ve zarif bir hava sağlanmış olur. Kolonyal dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konu da kumaş seçimidir. Kolonyal dekorasyon, benzersiz bir görünüm yaratmak için genellikle ülke veya ilkel gibi diğer stillerle birlikte kullanılır. Birden fazla stil kullanırken, alan boyunca tutarlı bir renk paleti ve genel temayı korumak önemlidir. Aksi takdirde, oda dağınık ve kafası karışmış görünebilir. Bundan kaçınmak için, her stilden bir veya iki öğeyi alana dahil etmeye odaklanın. Örneğin, açık tuğla duvarlı kolonyal tarzdaki bir odada ferforje bir avize uygun bir ek olacaktır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu