Gebelik

Doğal Yollarla Hamile Kalma Yöntemleri Nelerdir?

Doğal Yollarla Hamile Kalma Yöntemleri Nelerdir? Hamileliğin şekillenmesi için doğru zamanda seks yapmak önemlidir ve kişinin önce vücudunu anlaması, çocuk sahibi olmayı bilmesi ve adet zamanlarını takip etmesi gerekir.

Doğal Yollarla Hamile Kalma Yöntemleri Nelerdir? Alkol kullanımı, stres, sigara, alkol tüketimi ve doğurganlığı kötü etkileyen birçok hastalık gebeliği önleyebilir. Ayrıca, erkek sorunları hamileliği önleyebilir. Düzenli korunmasız cinsel ilişki yaşayan yaşı da genç olan kadınların hamile kalma olasılığı daha yüksektir ve 35 yaşın üzerindeki kadınların hamile kalma olasılığı daha düşüktür. Bir erkeğin yaşı kadının hamile kalma süresini etkileyen en önemli faktörlerdendir.

Yumurtlamanızı Takip Edin

Yumurtlama günleri her adet zamanının 14 ila 17. Günlerinde olan bir yumurtlama sürecidir. Kadınlar o günlerde yumurtlarlar ve hamile kalmaya açık olurlar. Yumurtlamayı bilebilmenin başka bir yolu, mukus miktarını ve görünümünü sürekli kontrol etmek de dahil olmak üzere, bir kadının vajinasındaki servikal mukusu (akıntıyı) izlemektir. Bir kişi en doğurgan olduğunda, yumurtlamadan hemen önceki zamanında, mukus miktarı yani akıntısı artar ve daha ince, daha şeffafımsı ve daha pürüzsüz hale gelir. Rahim ağzının astarı yumuşadığında, sperm tanelerinin yumurtaya ulaşmasını yardımcı olur. Doğurganlık haberleri arasında yayınlanan bir makale, servikal mukusunu düzenli olarak kontrol eden kadınların altı ay içinde hamile kalma olasılığının, yapmayanlara göre 2.3 kat daha fazla olduğunu buldu.

Bu Dönemde Gün Aşırı Birliktelik

Çok az kadın, gebe kalma olasılıklarının en yüksek olma zamanını anlamalarına yardımcı olmak için yumurtlama izleme testleri ve web siteleri araçlarını kullanıyor, ancak 2016 yılında yapılan bir araştırma, uygulamalar tarafından sağlanan tarihlerin kesin olmayabileceğini buldu. Bilimsel makalelere göre “doğurganlık döneminde” her gün seks yapan çiftlerin hamile kalma şansı yüzde 70, bir ay boyunca her gün seks yapan çiftlerin hamile kalma şansı yüzde 3’tür. Her gün, aslında hamilelik sırasında, bir eşin hamile kalması için çok uygun bir yoldur ve hamileliği sizin için kolaylaştırabilir. Halkın hamilelik şansını artırma konusunda pek çok yaygın yanılgıları vardır. Örneğin, cinsel pozisyonun bir çiftin gebe kalma şansını etkilediğine ve seksten sonra bir süre sırt üstü yatmanın çiftlerin gebe kalma şansını artırmadığına dair hiçbir kanıt yoktur

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu