Eğitim & Kurs

KPSS 85 ve Üzeri Almak İçin Nasıl Çalışılmalı?

KPSS 85 ve üzeri almak için düzenli çalışmak gerekir. Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan 85 almak zor gibi görünse de planlı programlı çalışıldığında istenilen hedefe ulaşılabilir.

KPSS 85 ve üzeri almak gözünüzü korkutmasın. İlk başta kulağa zor gibi gelse de düzenli çalıştıktan sonra istenilen puan kazanılabilir. Bunun için parça bütün yöntemi kullanılabilir. Bu yöntem KPSS’ye çalışan kişilerin en çok kullandığı yöntem olarak bilinmektedir. Yani konu başlıklarını yüzeysel olarak yazıp detaylara daha sonra geçilmektedir. Bu sayede uzun konular arasında zaman kaybını önelmiş olursunuz.

KPSS’den 85 ve Üzeri Almak İçin Çıkmış Soruları Çözün!

KPSS’den 85 ve üzeri almak istiyorsanız geçmiş yıllarda çıkmış soruları çözmelisiniz. Bu sayede soru tiplerine aşina olursunuz. Çözümlü soru kitaplarını alarak çözme tekniklerini geliştirebilirsiniz. Böylece soru tiplerine, nerelerden soru geldiğine ve ne sorduklarını az çok anlamış olacaksınız. Aynı zamanda konu tekrarı yapmak da son derece önemlidir. Konu tekrarı yaparken küçük notlar alın. Dilerseniz özet de çıkabilirsiniz. Özellikle en çok soru gelen konulara odaklanın. Bu konunun zihninizde yer etmesini sağlayın.

Sınava çalışırken sabah erken saatte kalkın ve ilk önce yüzünüzü yıkayın. Daha sonra sağlıklı ve güzel bir kahvaltı yapın. Artık çalışmak için hazırsınız. Telefon ve bilgisayar gibi teknolojik cihazlardan uzak durun. Sınava çalışırken odanızda çalışmanız daha uygun olacaktır. Çalıştığınız konuları 15 günde bir kez tekrar etmelisiniz. Bu sayede eksiklerinizi fark ederek tamamlayabilirsiniz.

En Çok Çalışan Değil! En Çok Soru Çözen Kazanır!

KPSS’ye çalışırken konu çalışmanın yanı sıra soru çözmek son derece önemlidir. Çünkü soru çözmeden KPSS’yi kazanmak zordur. Bu sebeple çözebildiğiniz kadar soru çözmeye gayret edin. Çalışmak için çalışmayın. Çalışıyor görünmek için de çalışmayın. Hedefiniz bu sınavdan 85 ve üzeri almaksa planlı ders çalışın. Bunun için 3 günde 1 deneme yapın. Yanlış sorularınızda konu tekrarı yapın ve eksik olduğunuz konuyu yeniden gözden geçirin. Sınava kadar en az 100 deneme çözmelisiniz. Konular bitmediği için deneme çözmeyim demeyin. Ne kadar çok soru kalıbı görürseniz sınavdan yüksek alma ihtimaliniz de artar.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu