Ekonomi

Ziraat Bankası EFT İptali Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası, ülkemizin ilk bankası olarak bilinmektedir. Hal böyle olunca bankanın pek çok önemli özelliği bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de EFT işlemidir.

EFT Nedir?

Ziraat Bankası EFT hizmetine değinmeden hemen önce, EFT nedir sorusunun yanıtını almak çok daha sağlıklı olacaktır. EFT, günümüz dünyasında en sık kullanılan işlemler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda Ziraat Bankası üzerinde yapılan işlemlerin başında EFT gelmektedir.

Her insanın hayatında yer alan fakat kimsenin ne olduğunu tam olarak bilmediği bir kavramdır EFT. Genel olarak inceleyecek olursak EFT elektronik fon transferi kelimelerinin baş harfleri ile oluşturulmuştur ve bankalar arası para transferi olarak geçmektedir.

EFT işlemi bankaların sanal ortamlarında kolaylıkla yapılabilmektedir. Birçoğumuzun da en çok tercih ettiği yöntemlerden bir tanesidir aynı zamanda EFT. Yoğun ya da çok dalgın olduğumuz günlerde yanlış bir hesaba para transferi gerçekleştirebiliriz. Eğer siz de böyle bir durumla karşılaşırsanız panik yapmanıza gerek yok çünkü yaptığınız EFT’yi iptal edebiliyorsunuz.

Ziraat Bankası EFT işleminin iptali

Tüm bankaların elektronik ortamlarında müşteriler tarafından en çok gerçekleştirilen işlem EFT işlemidir. Ziraat Bankası yanlış yaptığınız EFT işlemlerini iptal etmek için müşterilerine yardımcı oluyor. Herkese hitap eden bir hizmeti içeren banka, bu konuda da gerekli hassasiyeti gerçekleştirmiş durumda. Bu konuda iptal işlemi için Ziraat bankasının size sunduğu ve yapmanız gereken 3 farklı yöntem vardır.

EFT İptal İşlemleri

Bu yöntemleri şu şekilde sıralamak mümkündür.

  • Bunlardan bir tanesi telefon bankacılığından Ziraat bankasının müşteri hizmetlerini arayarak yapmış olduğunuz EFT işleminin yanlış olduğunu ve iptal etmek istediğinizi belirterek gerçekleştirebilirsiniz.
  • İkinci yöntem ise ziraat bankasının mobil uygulamasını kullanıyorsanız mobil uygulamaya giriş yaparak para transferleri / transfer talimatlarım / EFT iptal adımlarını izleyerek yanlış yaptığınız EFT işleminin iptalini yapabilirsiniz.
  • Üçüncü yöntemimiz ise mobil uygulama kullanmayan ve telefon bankacılığından işlemlerini gerçekleştiremeyen adaylar için internet üzerinden Ziraat Bankasının sayfasına girerek bireysel işlemlerden oturum açabilir buradan ise başka bankaya EFT talimatlarım sekmesine girerek buradan yanlış veyahut hatalı olarak gerçekleştirilen EFT işleminizin iptal işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu