Diyet

Lahmacun ve Kebap İle Zayıflamak Mümkün mü?

Lahmacun ve kebap ile zayıflamak olasılıklar arasında mı? Bu soruyu hep merak eden ve hatta “hayır, mümkün değil.” Şekliyle cevap verenler bile olmasına karşın, alanında daima hep zirvede olan isim, Canan Karatay Efendigil’in savunduğu bu tez toplumumuzda çok büyük ses getirmesinin yanı sıra insanlarda, özellikle diyet yapmak isteyen lakin başarılı olamayan kilolu bayanlar arasında bir merak konusu haline gelmeye başladı.

Lahmacun ve Kebap İle Zayıflamak Mümkün mü?
Lahmacun ve Kebap İle Zayıflamak Mümkün mü?

 

Değerli diyetisyen ve sağlık uzmanı Canan Karatay Efendigil’in de dediği gibi lahmacundaki etin proteininin, maydanozdaki vitaminin ve ekmeğin mayasız oluşunun insan bünyesine zarar değil yarar sağladığını görmüş olduk.

Lahmacun Ve Kebap İle Zayıflamak Mümkün mü?

Artık cevabını “evet, mümkün” olarak bildiğimiz bu şaşırtıcı konu, araştırdıkça ilgimizi çekmekle kalmayıp, denemeye değer görmeye başladığımız konular arasında en üst sıralarda yerini aldı.

Lahmacunun içinde kullanılan soğan, maydanoz ve etin kocaman bir vitamin deposu olduğunu savunan Canan Karatay Efendigil, “Az yenildiği takdirde vücut kitle endeksine oldukça fazla yarar sağladığını göreceksiniz.” Şeklindeki açıklamalarıyla geçmişten günümüze kadar gelmiş olan ve özellikle ülkemizin doğu kesimlerinde hala ününe ün katmakta olan bu güzel yiyeceğin belirli sıklıklarla tüketilmesi taraftarı olduğunu dile getiriyor.

Kebap
Kebap

 

Ekmeğin suyu tutma özelliği olması nedeniyle beyni sulandıran bir karbonhidrat türü olduğunu biliyoruz lakin günümüzde en çok tükettiğimiz besinler içerisinde “olmazsa olmazlar” arasında yer almasının ilginçliği bir yana, lahmacun ekmeği gibi mayasız olanları tercih etmemiz gerektiği kanaatine çoktan varmış olan uzman diyetisyen sağlıklı bir diyet adına bize tavsiyelerde bulunuyor.

Sitemizin diyet kategorisinde olan lahmacun ve kebap ile gerçekleşen mucizevî zayıflama şekli olan bu konuyu ayrıntılı bir şekilde incelemek isterseniz sitemize göz atabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu