Moda

Maskülen Giyim Nedir? Maskülen Giyimde Öne Çıkan Parçalar

Maskülen Giyim Nedir? Maskülen Giyimde Öne Çıkan Parçalar nelerdir? Erkek giyimde öne çıkanlar masculin kelimesi, Fransızca masculin kelimesinden dilimize geçmiş, eril anlamına gelen bir kelimedir.

Maskülen Giyim Nedir? Maskülen Giyimde Öne Çıkan Parçalar nelerdir? Kadın modasında erkek modasına erkek giyimi denir. Kadınların modadaki cesur adımlarından erkek giyime geçiş, gerçekten şık, karizmatik, cool, iddialı ve rahat erkek görünümlerinin ortaya çıkmasına neden oldu. Çevrenizdeki giyim tercihlerini incelediğinizde mutlaka gözünüze çarpan detaylar olacaktır.

Erkek Tarzı Takım Elbise

Maskülen stil denilince akla elbette takım elbise geliyor. Bu tarzın vazgeçilmez detayını oluşturan takım elbiseler erkek giyimin en dikkat çeken parçalarından biridir. Bir kıyafet seçerken kendi bedeninize uygun kalıpları tercih edebileceğiniz gibi daha bol kesim ve beden olarak daha büyük olan takım elbiseleri de tercih edebilirsiniz. Takım elbiseniz güçlü maskülen çizgiler içeriyorsa, içine giyeceğiniz daha feminen bir bluz ile dengeleyebilir ve yüksek topuklu stilettolarla görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

Deri Ceket İle Erkeksi Bir Görünüm Elde Edin

İlkbahar ve sonbaharda deri ceket erkek giyim için çok uygun bir parçadır. Hatta deri ceketlerin dış giyimde erkek giyimin en önemli parçalarından biri olduğunu söyleyebiliriz. Siyah deri ceket zamansızdır, bu nedenle hemen hemen her durumun üstesinden gelebilir ve kadınsı bir etek, göz alıcı bir elbiseyi erkeksi bir stile dönüştürmenin kolay bir yolunu sunar.

Erkek Giyim Kumaş Pantolon

Maskülen tarzda sıklıkla tercih edilen bir diğer kumaş pantolon modeli. Konu erkek giyim ise bu pantolon modelinden bahsetmeden geçmek olmaz. Hafif bol kesimli yüksek belli kumaş pantolonlar bu tarzın favori parçalarından. Erkek giyimde genellikle kumaş pantolon kombinleri spor ayakkabılarla tercih edilse de makosenlerle de kullanabilirsiniz. Bu tarz bir kombin tercih edecekseniz daha feminen bir bluz giymenizi tavsiye ederim.

Blazer Ceket

Blazer ceketlerin zamansız popülaritesi, onları vazgeçilmez kılan şeylerden biridir. Blazer ceketler spor ve şık bir görünüm sağlamak için birçok kadın tarafından tercih edilmektedir. Erkek giyimin olmazsa olmazı olan blazer ceketi mutlaka dolabınızda bulundurmalısınız. Blazer ceketinizi kombinlemek için ihtiyacınız olan şey bir kot pantolon ve beyaz bir tişört… Ayakkabı olarak stiletto veya babet giyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu