Teknoloji

Metaverse ile Birlikte Öne Çıkan Meslekler

Metaverse ile Birlikte Öne Çıkan Meslekler Nelerdir? Metaverse, gelecekteki dijital dünya olarak nitelendirilmektedir. Son zamanların en çok gündemi meşgul eden ve ilgi ile merakı uyandıran alanlarının başında gelmektedir.

Metaverse ile Birlikte Öne Çıkan Meslekler Nelerdir? Metaverse kavramı, bir yanda kişisel diğer yanda kurumsal kullanıcılara dair birçok yenilikler sunması beklenmektedir. Ayrıca, beraberinde birçok işkolu da getirmesi düşünülmektedir. İnternet dünyası içerisinde hızlı yayılan bir akıma neden olan metaverse, sahip olduğu teknoloji sayesinde birçok mesleği ön plana çıkaracağı ifade edilmektedir.

Dijital Satış Uzmanlığı

Metaverse, bireysel kullanıcılar için olduğu kadar markalar ve firmalar için de yepyeni bir pazar imkanı oluşturmaktadır. Metaversenin sahip olduğu evren içerisine yapılacak olan yeni yatırımlar neticesinde, öncelikle dijital satış uzmanı konusunda ihtiyaç duyulacaktır. Firmaların markalarını metaverse evreni içinde temsil edecek olan dijital satış uzmanı, sistem içinde sahip oldukları avatarları ve sanal karakterleriyle beraber hem bireysel hem de kurumsal iştirakçilerine hizmet vermektedir.

Dijital Gayrimenkul Danışmanı

Bu günlerde adından sıklıkla bahsettiren ve insanlar arasında oldukça rağbet gören bazı metaverse platformları da bulunmaktadır. Hâlihazırdaki bu metaverse platformları hem bireysel hem de kurumsal olarak sanal alemde insanların ihtiyacı olan emlak sektörü faaliyetlerini yürütmektedir. İnsanların ihtiyaç duyduğu ev ya da ofis veya arsa alım satım işlemlerini karşılayarak emlak sektörünün ekonomisini oluşturmaktadır. Bu noktada şekilleneceği düşünülen emlak uzmanları, metaverse platformları üstünde gelecekte çok fazla ihtiyaç duyulacak mesleklerden biri olacağa benzemektedir.

Blockchain Uzmanları

Son yılların devrim niteliğindeki dijital teknolojik gelişmelerinden biri de, blockchain sistemi olarak gösterilmektedir. En az metaverse kadar önemli olan bu teknolojik sistem, metaverse evreni içindeki bütün faaliyetlerin de gerçekleştirildiği teknoloji anlamına gelmektedir. Blockchain içinde varlığını sürdüren metaverse, onun sunduğu olanakların yüzü suyuna ayakta durabilmektedir. Blockchain teknolojisi konusunda uzman olan insanlar da, başta e ticaret olmak üzere, pazarlama ve teknolojik yatırımlar ile finansal hizmetler konusunda metaverse sakinlerine büyük yararlılıklar sağlayacaktır.

Dijital Finansal Danışmanlar

NFT ve kripto para birimleri de metaverse evreni kadar hem önem hem de değer kazanmış durumdadır. Bu evren içindeki olası yatırımların en alt seviyede risk içermesi için dijital finansal danışmanlığına özellikle iş dünyasının ihtiyacı olacak gibi durmaktadır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu