Dekorasyon

Mutfak İçin Depolama Önerileri

Mutfaklar küçük parçaların çok fazla olduğu alanlardır ve bu bölümler dağınık olursa  mutfağınız kötü görünebilir. Derli toplu mutfak için birçok alanı depolama yeri gibi kullanabilirsiniz.

Dolap Kapaklarına Raf Yapın

Mutfak için depolama önerileri  içinde en hızlı ve kolay çözüm getiren uygulamalardan biri dolap kapaklarına yerleştirilen raflardır. Bunu yaparsanız dolap içinde ek yer de açmış olursunuz. Ayrıca  değerlendirebileceğiniz ek alanlar olur. Alt alta ne yerleştireceğinizi de düşünerek işlem yapabilirsiniz.

 Duvarlardaki Boşluğu Değerlendirin

Duvarlarınızdaki boşluklar raf ve malzeme depolama alanı açısından ideal yerlerdir.  Dilediğiniz alana dilediğiniz büyüklükte  raf ekledikten sonnra mutfakta yer açmak için adım atmış olursunuz. Bu alanlara kavanozlar ya da dilediğiniz bir sürü malzeme yerleştirilebilir. İsterseniz önceden de ne koyacağınıza göre raf büyüklüğü ayarlanabilir. Eğer kepçe gibi malzemeleri askılayacaksanız daha sık aralıklarla raf olabilir.

Ölü Alanlara Dolap Yaptırın

Mutfaklarda üst alanlarda boşluk varsa buralara dolap yaptırarak istifleme alanları yaratabilirsiniz. Bu her mutfakte değişen bir durumdur.  Nereye olacağını kendiniz belirleyebilirsiniz. Öncelikle tespit yapıp sonra içine ne yerleştirileceğine göre işlem yapılabilir.

Tezgah Duvarını Değerlendirin

Baharat çeşitleri için tezgah duvarını boydan boya raf yaptırabilirsiniz. Mutfakta yer açmak için bu en iyi seçeneklerden biridir. Özellikle elinizin altında sık kullanılan malzemeleri buraya yerleştirip boş alan açabilir, hem görsel açıdan artı sağlayıp hem de işlevsel bakımdan çözüm bulabilirsiniz. Tabi bunu yaparken mutfaktaki boşuk miktarı ve sizin ne kadar eşyanız olduğu da önemlidir.  Bunu kendiniz belirleyip yine kendi isteklerinize göre ayarlama yapabilirsiniz. Eğer iki taraflı bir boşluk varsa bunu da değerlendirebilirsiniz. Bu rafları yerleştirirken mobilyalarle genel uyum içinde olması renklendirme gibi konulara önem vermek gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu