Güzellik

Oksijenli Cilt Bakımı Hakkında Merak Edilenler!

Oksijenli Cilt Bakımı Hakkında Merak Edilenler! Hava kirliliği, makyaj, maske, yağlı besin tüketimi gibi nedenlerden dolayı cildimizde bazı sorunlar ortaya çıkmaktadır. Cilt sorunlarını çözmek ve bakım yapmak için farklı seçenekler mevcuttur. Oksijenli cilt bakımı sıklıkla uygulanan seçenekler arasında kalmaktadır.

Oksijenli Cilt Bakımı Hakkında Merak Edilenler! Kişinin cilt muayenesi yapıldıktan sonra uzman tarafından uygulanmalıdır. Yüksek oranda oksijeni cildi tahriş etmeyecek basınçta uygulanmaktadır. Belirli bir süre geçtikten sonra derideki gözenekler açılmaktadır. Sorunlu bölgeler temizlenerek cilt iyileştirilmektedir.

Oksijenli Cilt Bakımı Kullanım Alanları

Yüz derisi gözenekler yoluyla nefes almaktadır. Yaşam tarzı ve cilt bakımının doğru yapılmamasından dolayı bu gözenekler kapanmaktadır. Oksijen yardımıyla kapalı gözenekler açılarak derinlemesine cilt temizliği sağlanabilmektedir. Oksijenli cilt bakımı kullanım alanları oldukça çeşitlidir. Kapalı gözeneklerden dolayı akne, leke ve komedon sorunlarını çözmektedir. Cildi canlandırılarak daha parlak gözükmesini sağlamaktadır. Belirli aralıklarla uygulandığında kaz ayağı, kırışıklık ve dudak üstü kırışıklıklarında iyileşme gözlenmektedir. Diğer cilt temizleme ürünlerinin aksine medikal cilt bakımı sağlamaktadır.

Oksijenli Cilt Bakımı Avantajları

Oksijenli cilt bakımı avantajları başında kan dolaşımını hızlandırır. Gözenekler üzerinde derinlemesine temizlik sağlayarak tıkanıklığın önüne geçmektedir. Nefes alan bir cilt elde edilerek daha canlı, parlak ve yenilenmiş görünüm kazanmaktadır. Yüzün sebum ve nem dengesini sağlayarak inatçı aknelerden kurtulmanızı sağlamaktadır. Doğru ve düzenli bir şekilde uygulandığı zaman yüzünüzü pürüzsüz hale getirebilirsiniz.

Yeni hücre üretimine ortam hazırlayarak kolajen üretimini hızlandırmaktadır. Böylelikle kırışıklık sorunlarının tedavisini desteklemektedir. Yüz kaslarının çalışmasını canlandırılarak detoks etkisi hissedilmektedir. Ayrıca medikal bir uygulama olduğundan dolayı anti bakteriyel etkisi bulunmaktadır. Bakım sırasında uygulanan dermokozmetik ürünlerin cilt altına yedirilmesini sağlamaktadır. Bu durum iğneli yöntemlere alternatif olarak gösterilmektedir.

Oksijenli Cilt Bakımı Uygulaması

Oksijenli cilt bakımı uygulaması basit işlemlerden oluşmaktadır. Öncelikle kişinin cilt tipi ve ciltteki sorunlar analiz edilmektedir. Oksijen terapinin basıncı, bakımda kullanılan dermokozmetik ürünler ve uygulanacak adımlara karar verilmektedir. Özel bir başlık yardımıyla belirli bir mesafeden oksijen püskürtülmeye başlanmaktadır. Bazı tedavilerde saf oksijen ile birlikte kolajen, hyaluronik asit, vitaminler birlikte kullanmaktadır. Zamanla ciltteki gözenekler açılmaktadır. Kırışıklığı, lekeye ve akneye göre farklı uygulamalar başlanmaktadır. Düzenli olarak yaptıran kişide cilt pürüzsüzlüğünü yakalayabilmektedir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu