Teknoloji

Önümüzdeki Senelerde NASA Üssü Ayda Olacak

Önümüzdeki Senelerde NASA Üssü Ayda Olacak

NASA, yapmış olduğu çeşitli uzay araştırmaları ile teknolojiyi ve devrimi daha yukarılara taşımaya son derece hızlı bir şekilde devam etmekte. NASA’nın son projesi ne? Önümüzdeki 9 sene içerisinde ise Ay’a NASA üssü kurulması olası planlardan bir tanesi. Günümüzde ise tam olarak 45 sene önce Apollo 11 aracı vasıtası ile astronotların Ay’a ayak basmış olduğu gün de bir açıklama getiren NASA, Nexgen Space LLC’ye çeşitli projeler için ekonomik olarak destek çıkacağını ve bu destek beraberinde önümüzdeki yıllarda Ay’da bir üst kurmayı düşündüklerini bildirdi.

9 İla 11 Sene Süre İçinde Ay’a Turistik Geziler Başlayabilir

NASA, planlamış olduğu yeni üs projesini başarılı bir biçimde yapabilirse insanlar Ay’da son derece kalıcı bir şekilde bulunabilecek ve çeşitli turistik geziler rahatlıkla gerçekleştirilebilecek. Ay’a turistik gezi nasıl gerçekleşecek? Özellikle de finanse etmiş olduğu kuruluş beraberinde tam olarak bir işbirliği ile adım atmakta olan NASA, Üssünü tamamladıktan sonra turistik geziler sayesinde ekstra bir şekilde kazançlara da sahip olabilecek. Bu nedenle insanların uzaya gitmesi çok daha farklı bir hal alacak.

NASA’nın Uzay Projeleri İçin Ek Gelir!

İnsanların uzayı ziyaret ediyor olması ile birlikte NASA’nın kazançları çeşitli projeleri için ek gelir olabilecek. NASA’nın Ay’a üst kurması ne işe yarayacak? NASA, Ay’da üst kurarsa eğer insanlar ay ile dünya arasında sürekli olarak gidip gelebilecekler. Bu saye de insanlık da bir üst seviyeye çıkmış olacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu