Dekorasyon

Salon Takımı Nasıl Seçilir?

Salon takımı seçimi bir ev kurarken belki de en önemli alanın dekorasyonunu oluşturmak için son derece önemlidir.

Yeni ev kuranlar için salon takımı seçimi son derece önemlidir. Günün bir kısmının geçtiği ve misafirlerin ağırlandığı salonlarda koltuk seçimi son derece önemlidir. Salon takımı seçerken aşağıdaki detayları dikkate almanız önemlidir.

  • Salonun büyüklüğü
  • Kare mi yoksa dikdörtgen mi salonunuz var?
  • Genel dekorasyon tarzı olarak ne belirlediniz?
  • Yaşam alanlarınızda hangi renk hakim olacak?

Bu sorulara vereceğiniz cevaplara göre seçiminizi netleştirmeniz gerekir. Büyük salonlar için seçenek konusunda özgürsünüz ancak gereksiz bir doluluk da gerçekleştirmemeniz gerekir. Bu gibi birçok husus, genel dekorasyon konusunda size yol gösterecektir.

Salon Takımı Nasıl Seçilir?

Nelere Dikkat Edilir ?

Geniş ya da salon salomonje bir yatak odanız varsa oldukça önemli olan dekorasyon uygulamalarını gerçekleştirebilirsiniz. Salon dekorasyonu Köşe koltuk ve berjerleri kullanarak farklı konseptler yaratabilirsiniz. Özellikle açık alanlarda tercih edeceğiniz koyu renklerle zıt kontrastlar yaratabilirsiniz.

Renk ve ışık salon dekorasyonunda çok önemlidir. Bu yüzden mutlaka doğru ışık kullanımına özen göstermeniz gerekecektir. Dekoratif süreçleri en iyi şekilde planlamak istediğinizde aradığınızı kolayca bulacaksınız. Tek yapmanız gereken stil önerilerinin yer aldığı dergileri incelemek.

Doğru Koltuk Seçiminde Püf Noktalar

  • Koltuk seçiminde öncelikli olarak modern salon dekorasyonu mu yoksa klasik stiller mi tercih etmelisiniz onu belirleyin.
  • Renk konusunda farklı alternatifleri belirlemeye çalışın
  • Koyu ve açık renkler yerine daha pastel tonlara öncelik verebilirsiniz
  • Koltuklarınızı koltuk takımı şeklinde klasik bir tarzda mı yoksa köşe takımı şeklinde mi seçeceksiniz? Köşe takımları yetersiz gibi görünürse, tamamlayıcı olarak berjerler kullanabilirsiniz
  • Ünlü markaların tasarım ürünleri yerine Vintage ürünleri incelemeyi deneyin. Bu şekilde daha renkli konseptler ortaya çıkarabilirsiniz.

 

 

Kalabalıktan Uzaklaşın

 

Genelde salon için modern dekorasyon az eşyayla dizayn edilen bir stili yansıtır. Bu yüzden tercih edeceğiniz malzemelerle doğru bir stil yaratmaya başlayabilirsiniz. Hem özel hem de kaliteli bir stili tercih ettiğinizde dekorasyon uygulamaları hususunda özgün çözümler bulabilirsiniz. Birkaç ahşap masa ya da raf, şık bir köşe koltuk takımı salonunuzu oluşturmanız için yeterli olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu