Diyet

Öğrenciler İçin Diyet Listesi

Öğrenciler için diyet listesi hakkında istediğiniz bütün bilgileri bu makaleyi inceleyerek bulabilirsiniz.

Öğrenciler için diyet programına göz atarsak öğrencilik hayatının her açısından sağlık açısından bizler için çok önemli bir liste oluşmaktadır. Öğrenciler genç aktif insanlardır. Bunun için diyet listeleri onlara uygun güzel ve pratik olacak, onları enerji kılacak şekilde ayarlanmalıdır.

1 günlük öğrenci diyet listesi maddeler halinde açıklayacak olursak:

  • Sabah kahvaltısı: ( sabah 9 ya da 10 arası) tam buğday ekmek dilimi şeklinde, 1 adet haşlanmış yumurta veya tereyağı ile karışık yumurta, kibrit kutusu şeklinde ebat da peynir, 6 adet zeytin, sınırsız yeşillikle kahvaltınızı süsleyebilirsiniz çay ya da kahveyle bu şekilde günlük listeyi oluşturabiliriz.
  • Öncelik listesinde ya da diyet listesinde birinci ara öğün: (Saatler 1 ya da 3 arasında oluşmaktadır.) bu saatlerde 2 kase meyveli yoğurt ya da sütlü bir kahve ile, bir avuç çiğ kuruyemiş ile ya da 2 porsiyon meyve ile süsleyebiliriz.
  • Akşam yemeği: akşam yemeği için öğrenciler de diyet listesinde 6 ile 8 saatleri arasında oluşmaktadır. Bir kase çorba, 5 yemek kaşığı sebzelik yemek, 2 kase salata, bir dilim tam buğday ekmeği ya da 3 köfte tavuk ya da balık olur. 5 kaşık bulgur pilavı ve 2 kase salata süsleyebiliriz.
  • Öğrencilik diyet listesinde ikinci ara öğün: 10 ile gece 12.00 arasında değişmektedir. Bunun içinde maddeler halinde sıralayacak olursak bir kase yoğurt veya su bardağı süt tane olarak değerlendirebiliriz.

Bu diyet programına güzel bir şekilde devamlı su içerikli, spor egzersizleri ekleyerek uyarsak bu öğrenciler için gün boyu rahat bir şekilde herhangi bir yorgunluk belirtisi vermeden uygulamalıyız. Enerjik kalacak şekilde derslerine devam ederler. Doyurucu hayata bağışıklık sistemi daha güçlü bir şekilde devam ederler. Bu arada öğrenciler fit gözükür ve mühim olan devamlılıktır. Bunları devam ettiğimiz sürece güzel sonuçlar, güzel hayatlar ve güzel sağlıklı günler sizlerle beraber olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu