Anne-Çocuk

Sorunlu Evlilikler Çocuk Yaparak Kurtarılamıyor 

Sorunlu ilerleyen evliliklerde çocuk yapmak maalesef iyi sonuçlar doğurmamaktadır. Aksine dünyaya gelen çocuğun bazı sorunları olmasına yol açmaktadır.

Çocuk Yapmak Evliliği Kurtarır mı?

Toplumumuzda genel olarak kabul gören bir düşünce olan çocuk yaparak evlilik kurtarma düşüncesi maalesef ki çok yanlış olan bir düşüncedir. Sorunlu ve kötü ilerleyen ilişkilerde bazı kişiler çocuk yapmayı kurtarıcı olarak görüyor ve çocuk yaparsak evliliğimiz düzelir ve kurtulur gibi düşüncelere sahip olabiliyorlar. Sorunlu evliliklerde çocuk yapmak kurtarıcı olmaz aksine yeni doğan çocuğun sevgisiz ve sorunlu bir eve doğmasına neden olur. Dünyaya gelen çocuk evde bulunan her problemi hisseder ve çoğu zaman bu çocuklarda geri dönüşü olmayan kişilik bozuklukları ve ruhsal problemler meydana gelir. Bu yüzden kötü giden evliliklerde öncelikle kişilerin kendi problemlerini gidermesi gerekmektedir. Buna rağmen sorun hala çözülemiyorsa çiftler ayrılık kararı almalıdır. Aksi taktirde hem yeni doğacak olan çocuğa hem de kendi hayatlarına daha büyük zarar vermiş olacaklardır. Yürümeyen evliliklerde eşler öncelikle kendi hatalarını düzeltmeli ve kesinlikle çocuk yapmayı bir çıkış yolu olarak görmemelidirler.

Bir Evliliğin Bittiğini Gösteren Durumlar

Evliliğin bittiğini gösteren işaretler mevcuttur. Bu işaretlerin en başında sevgisizlik ve özensizlik bulunmaktadır. Eşiniz eğer size artık hiç ilgili değilse veya eşiniz ile karşılıklı olarak birbirinize bir ilgi beslemiyorsanız, eşiniz size artık sevgi sözcükleri söylemiyor ve sizden köşe bucak kaçıyorsa, ortak bir plan ve aktivite yapmıyorsanız, eşiniz sürekli meşgul olduğunu söyleyip başka kişilere veya işlere vakit ayırıyorsa, bir konuda sürekli sizi haksız görüyorsa. İşte bu gibi durumlar evliliğinizin bittiğinin en büyük göstergeleri arasındadır. Artık eşler birbirine eskide olduğu gibi sevgi ve ilgisini göstermiyor. Önceden onarmak düzeltmek gibi kavramlar ilişkilere hakimken şu anda daha çok bitirmek hâkim. Bu gibi evliliklerde çocuk yapmak evliliği kurtarmaz aksine evliliği daha da çıkmaza sürükler. Eğer bu şekilde devam eden bir evliliğiniz bulunuyorsa en akıllıca çözüm boşanmaktır. Böylece siz istemediğiniz bir hayat yaşamamış olursunuz ve problemler çözülür.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu