Güzellik

Strobing Makyaj Nedir? Uygulama Teknikleri Nelerdir?

Strobing Makyaj Nedir? Uygulama Teknikleri Nelerdir? Strobing makyajı nedir ve nasıl yapılır? Strobing bilindiği gibi ıslak görünümlü makyaj anlamına gelir ve bir makyaj türü değil bir makyaj tekniğidir.

Strobing Makyaj Nedir? Uygulama Teknikleri Nelerdir? Islak görünümlü makyaj yapmak oldukça kolaydır. Daha önce de söylediğim gibi, ihtiyacınız olan tek şey doğru ürünler. İnce ışıltılar, aydınlatıcılar ve ıslak bitişli fondötenler içeren fondöten sayesinde kolayca flaş yapabilirsiniz.

Islak Görünümlü Makyaj Nasıl Yapılır?

Her makyajda olduğu gibi ıslak görünümlü bir makyaj yapmak için öncelikle temiz, nemlendirilmiş bir ciltle başlamanız gerekir. Hidrasyon aşaması, flaş makyajında ​​büyük önem taşır. Çünkü bu tekniğin temeli ıslak bir görünüme dayanmaktadır.

Cildinizi nemlendirdikten sonra tüm yüzünüze parlak bir fondöten uygulayın. Bunu parmaklarınızla yapmanızı tavsiye ederim. Bu sayede ürünü cildinize iyice yedirebilirsiniz. Hafif bir gözenek probleminiz varsa, ışıltılı fondötenden önce gözenekleri sıkılaştırmak için bir fondöten kullanmalısınız.

Baz olarak, ıslak bitişli ıslak bir baz kullanmalısınız. Bu sayede aradığınız ışıltılı görünüme kolayca ulaşabilirsiniz. Yağlı bir cilde sahipseniz, istenmeyen bölgeleri hafifçe pudralayarak matlaştırabilirsiniz. Toz ile aşırıya kaçmayın! Unutmayın, tozla kaplı bir yüzle istediğiniz parlak görünüme sahip olamazsınız.

Ardından gözlerinizi istediğiniz gibi makyaj yapın ve gerekirse göz altlarınıza kapatıcı uygulayın. Küçük bir ipucu: Göz farı ve rimel uyguladıktan sonra göz altlarına kapatıcı uygularsanız, göz makyajı sırasında farların ve rimelin dökülmesini önleyebilirsiniz.

Elmacık kemiklerinin altına bronzlaşmış bir allık ile çok nazikçe kontur. Ana hattı belirsiz hale getirmeye dikkat edin. Çünkü buradaki amacımız sadece elmacık kemiklerini ön plana çıkararak yüz hatlarını öne çıkarmaktır. Ardından yanaklarınızı ten renginize uygun bir şeftali veya pembe allık ile hafifçe renklendirin. Unutmayın, flaş makyajının cildin doğal hali gibi görünmesi çok önemlidir.

Şimdi altın başarının tam zamanı: Aydınlatıcı! Vurgulayıcıyı yelpaze şeklinde aydınlatıcı bir fırça yardımıyla elmacık kemiklerine, kaş kemiğine, burun köprüsüne ve kaşlara şekildeki gibi uygulayın. Benim önerim, nemli görünümü artırmak için sıvı fosforlu kalem üzerine toz halindeki pudra aydınlatıcıyı uygulamak. Bu sayede göz alıcı bir parlaklığa sahip olabilirsiniz.

Son olarak rujunuzu sürün ve ıslak bitişli makyaj sabitleyici sprey uygulayın. Hepsi bu!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu