Teknoloji

Televizyon Olmadan PSVR Nasıl Kullanılır?

Televizyon olmadan PSVR nasıl kullanılır? Sanal gerçeklik gözlüğünün faydaları nelerdir? Gelin bu sorunun cevabında yazımızda detaylı bir şekilde göz atalım.

Sanal gerçeklik gözlüğü son zamanlarda en çok merak edilen teknolojilerden bir tanesidir. Oyun dünyasından adından söz ettiren Playstation için sanal gerçekliği sunan markalar arasında bulunan PSVR gözlüğü bambaşka bir deneyimi sizlere sunuyor. PSVR sayesinde oyun tutkunları kendilerini oyunun içerisinde bulabiliyor.

Sony, son dönemin popüler oyun başlığı PlayStation VR’ı kullanıcılarıyla bir araya getirdi. PSVR kafaya takılan bir oyun başlığıdır. PlayStation VR, PlayStation’ın tüm görüntüsünü 360 derece görmenizi sağlıyor. PSVR ile oyun oynadığınız zaman sağa ve sola bakmak için kafanızı çevirmek yeterli olacaktır. Oyunun içine girmenizi sağlayan ve 360 derece oyun görüntüsü sunan bu teknoloji oyun gerçekçiliğini bambaşka bir noktaya getiriyor. Oyun konsollarını televizyon olmadan kullanmak mümkün değildir. Ancak PlayStation VR gözlüğünüz bulunuyorsa televizyona ihtiyaç duymadan konsol üzerinden oyun oynayabilirsiniz.

İşlem Nasıl Yapılır?

Playstation cihazları televizyon ile beraber çalışır. Sanal gerçeklik başlıkları bu bağımlılığı tamamen ortadan kaldırıyor. Oyun başlıkları ile kendinizi sanal dünyanın tam ortasında bulabilirsiniz. Playstation VR sanal gerçeklik başlığınız bulunuyorsa televizyon kullanmanıza gerek kalmıyor. Televizyon kullanmadan sanal oyun başlığı üzerinden Playstation oynayabilmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekiyor.

  • Oyun konsolu üzerinden ‘Ayarlar’ menüsüne giriş yapın.
  • Menü üzerinden aygıtları seçin.
  • PlayStation VR seçeneğini işaretleyin.
  • Ekran boyutunu ayarlayın.

Ekran Boyutunu Ayarlama

Ekran boyutunu oyun oynarken kolayca ayarlayabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için PS tuşuna basılı tutmalısınız. Gelen ekran üzerinden PlayStation VR ayarlar bölümüne giderek ekran boyutu istediğiniz şekilde ayarlama imkanınız yer alıyor. Oyun sırasında ekran boyutunu değiştirmek isterseniz yine PS butonuna basılı tutmalısınız. Daha sonra ekran üzerinde gelen ‘Playstation VR Ayarla’ bölümünü tıkladıktan sonra ekran boyutunu seçebilirsiniz. Başlığınızın görüş alanı merkezi ekrandan uzak duruyorsa ekranı ortalamak isterseniz bakacağınız noktaya göre başlık ekranını ayarlayabilirsiniz. Ayarlama yaptıktan sonra Option tuşuna basınız. Oyun zevkini en iyi şekilde almak için kamerayı iyi bir şekilde konumlandırmanızı. Tavsiye ediyoruz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu