Teknoloji

Apple iPhone Cihazlarının Garantisi Nasıl Sorgulanır?

Apple iPhone telefonları kalitesi ve fiyatlarıyla adından sıklıkla söz ettiriyor. İPhone marka telefon alan kullanıcılar özellikle garanti süreleri konusunda bir çok soruyu merak ediyor.

Apple iPhone dünyanın en popüler cep telefonu markalarından bir tanesidir. Yüksek fiyatları nedeniyle kullanıcılar özellikle garanti süresine büyük bir önem veriyor. Bazı modelleri resmi garanti süresi dolmamasına rağmen yurt dışından gelmeleri nedeniyle garanti kapsamına alınamayabiliyor. Apple garanti sorgulama işlemi yaparak cep telefonlarınızın garanti durumunu kolayca kontrol edebilirsiniz.

Yüksek fiyatları nedeniyle yeni bir iPhone almak çok kolay bir durum değildir. İkinci el bir iPhone almayı düşünüyorsanız cihazın garanti durumuna göz atmanız gerekir. Apple garanti sorgulama işlemi ile süresini sorgulayabilir ve garanti kapsamında teknik servis yardımı alabilirsiniz.

IMEI Üzerinden Sorgulama İşlemi

iPhone için Apple garanti sorgulama işlemi yapmak için cihaz seri numarasını kullanabilirsiniz. Seri numarasını cihazın ayarlar bölümünden öğrenebilirsiniz. Apple garanti sorgulama işlemi;

  • Ayarlar menüsünü tıklayın,
  • Genel bölüme giriş yapın,
  • Hakkında kısmını açın.

Bu işlemi yaptıktan sonra cihazın seri numarası ekrana gelecektir.

 

Seri Numarayı Kullanarak Garanti Süresini Öğrenme

iPhone cihazların bazı modellerinde seri numara cihazın üzerinde bulunur. MEID numarası, IMEI numarasının ilk 14 rakamıdır. MEID üzerinden sorgulama yapmak için;

  • Apple garanti sorgulama adresini açın,
  • Cihazın seri numarasını ekleyin,
  • Güvenlik kodunu girin.

Kodu girdikten sonra devam tuşuna basınız. Bu işlem ile garanti konusunda tüm detayları öğrenebilirsiniz. Önünüze gelen ekran üzerinde cihazın satın alınma tarihi ve teknik servis destek bilgileri gibi pek çok konu gözükecektir.

Apple iPhone Garanti Süresi Ne Kadardır?

Apple ürünleri iki yıl garanti kapsamındadır. Garantinin başlama tarihi ise başlangıç kurulumu tamamlandıktan sonra açılır.  Garanti süresi boyunca iPhone marka telefonlarda ortaya çıkabilecek malzeme ve işçilik hatalarına karşı destek verilir. Garanti süresi boyunca bu tür hatalar çıkması durumunda Apple ücretsiz teknik servis desteğinden yararlanabilirsiniz. Apple garanti sorgulama işlemini, cihazın seri numarası ya da MEID üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Özellikle ikinci el cihazları satın alırken mutlaka garanti sorgulaması işlemini yapınız. Çünkü garanti süresi geçmiş olma olasılığı olabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu