Güzellik

Yanak Yağları Nasıl Erir?

Yanaktaki yağlar, sadece şişman olan kişilerin değil, zayıf olan kişilerinde problemi olabilir. Sağlıklı ve düzenli beslenme  ile düzenli egzersiz yapılması sonucunda tüm vücut yağ yakacağı için, yanaklardaki yağlarda azalma ve erime söz konusu olur.

Yanakta Yağlara Neden Olan Etkenler

Doğru beslenme alışkanlığı kazanmak yanak yağlarında erime olmasına neden olacaktır. Yanak yağlarına neden olan etkenler:

  • Düzenli su içmemek,
  • Şeker oranı yüksek besinler tüketmek,
  • Kimyasal ilaç kullanımı,
  • Kozmetik ürünler,
  • Alkol kullanmak,
  • Aşırı tuz tüketmek olarak sıralanabilir.

Yanak Yağlarının Erimesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yanak yağlarının erimesi için beslenme alışkanlığına dikkat edilmeli ve şeker ile proteini yüksek besinler yenmemelidir.

Vücutta su ve tuz kaybı yaşanması yanaklarda yağlanmaya neden olacağı için günlük en az 10 bardak su içilmelidir.

Kimyasal ilaçlar ve kozmetik ürünler yanak ve gıdıkta aşırı yağlanma neden olduğu için kullanılması gerekir.

Alkol kullanmak, su kaybına neden olur. Bu da yanaklarda şişmeye neden olur. Bu neden alkollü içecekler tüketilmemelidir.

Aşırı tuz ya da tuzlu gıda tüketilmesi su ve yağ birikmesine böylece ödem oluşmasına neden olacak, yanaklarda şişkinler ortaya çakacaktır. Bu nedenle tuz miktarı azaltılmalıdır.

Yanak Yağlarını Eritmek İçin Doğal Tarif

Zayıf olan insanlarda da yanaklarda yağ görülebilir. Bu yüzden yanak yağı eritmek için kullanılacak olan tarifle, yüzünüz ile barışabilirsiniz.

Malzemeler

1 çorba kaşığı zeytinyağı

3 çorba kaşığı limon suyu

Hazırlanışı; bir kase içerisinde limon suyu ve zeytinyağı karıştırılır. Limon suyu asidik özelliğe sahip olduğu için yanaklardaki yağları eritirken, zeytinyağı da cildin canlanmasına yardımcı olacaktır.

Uygulanışı; Hazırlanan karışım masaj yapılarak dairesel hareketlerle yanaklara sürülür ve bu masaj yaklaşık 10 dakika sürmelidir. Bu karışım haftada 3 defa yanaklara rahatlıkla uygulanabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu