Gebelik

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Olur?

Kızlık zarı, kadınların vajinasını mikroplardan koruyan bir yapıdır. Ancak bazı toplumlarda bu durum bekaret olarak nitelendirilerek ahlaksal bir değerlendirilme içinde ele alınır. Cinsellik sırasında bozulan kızlık zarının yeniden onarımı mümkün olmaktadır. Birçok kişi, baskı nedeniyle bu operasyonu yaptırmak zorunda kalır. Peki kızlık zarı dikimi nasıl olur?

Jinekologlar Tarafından Yapılır

Jinekolog tarafından dikilen kızlık zarının yeni yapılıp yapılmadığını bir erkeğin anlaması mümkün değildir. Ancak jinekolojik muayene sonucu çok deneyimli hekimler tarafından anlaşılmaktadır. Kızlık zarı, özel bir operasyonla vajinada yapay bir doku oluşturularak yeniden dikilebilir. Bu durum uzman kadın doğumcular tarafından yapılır ve sorunsuz bir şekilde kişinin ilişki sırasında kanama yaşamasını sağlar.

Lazerle Kızlık Zarı

Kızlık zarının dikilmesi, yeniden normal hale gelmesiyle değil, ilişki sırasında kanama olacak şekilde onarılmasıyla mümkündür. Bu işlem geçici ve kalıcı olmak üzere iki farklı türde yapılır. Geçici işlem düğün öncesi birkaç gün evvelinden yapılır. Kalıcı işlemde ise vajinanın genişleme durumuna göre vajina daraltma işlemi de yapılır.

Bu durum kişisel tercihe bağlı olmakla birlikte, tecavüz gibi durumlar söz konusu olduğunda kızlık zarı tamiri kalıcı uygulama ile yapılmaktadır. Kalıcı operasyonda da geçici operasyonda da başarılı sonuçların alınacağı kızlık zarı dikiminde genel ya da lokal anestezi yapılabilir. Hasta bir saat sonra günlük iş yaşamına dönebilmektedir.

Ağır sporlardan uzak durulması ve 1 hafta deniz ve havuza girilmemesiyle önlem alınan bu operasyon sonrası ertesi gün mutlaka dinlenmek ve tedbir almak gerekecektir. Kalıcı yöntemde uzun yıllar sonra bile ilişkide kanama olması mümkün olurken, geçici yöntemde hemen kanama olmaktadır. Bu yüzden kızlık zarı diktirmek istediğinizde bu işi uzman olan hekimlere yaptırmanız gerekmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu