Dekorasyon

5 Art Deco Tarzı Yatak Odası Modelleri Nelerdir?

5 Art Deco Tarzı Yatak Odası Modelleri Nelerdir? 5 art deco tarzı yatak odası çeşitleri günümüzde yeniden trend olmaya başladı. Özelliklede geçmiş yılları yansıtan model çeşitleri ile art deco modellerine ilgi daha yoğun olmaya başladı.

5 Art Deco Tarzı Yatak Odası Modelleri Nelerdir? Art deco yatak odası model çeşitleri günümüzde sıklıkla tercih ediliyor. Genel olarak yatak odası modellerinde geçmiş ve modern zamanı aynı anda yansıtan modeller ilgi görüyor. Günümüzde geçmiş ve modern zamanı yansıtan yatak odası modelleri ise genellikle art deco türlerinde bulunuyor.

Yatak odası çeşitlerinde sadelik genel olarak renk uyumları ile sağlanıyor. İç mimarlar tarafından sıklıkla art deco model çeşitleri yatak odalarında kullanılıyor. Art deco modellerin tarihi çok uzun geçmiş yıllara kadar uzanıyor. Bu yüzden de insanlara geçmişin huzuru art deco yatak odalarında çeşitleri sunar. Günümüzde ise art deco yatak odaları model çeşitleri genellikle geniş odalar için tercih ediliyor. Çünkü dar ve küçük odalar için; art deco çeşitleri uygun olmuyor.

1-) Başlık Modelleri

Yatak odası mobilya çeşitlerinde başlık her zaman için ön planda yer alıyor. Art deco yatak odalarında ise genel olarak dramatik başlık çeşitleri kullanılıyor. Geçmiş izlerini taşıyan başlık aksesuarlarında sıklıkla nostaljik figürler yer alıyor. Bu yüzden de dramatik bir hava katıyor.

2-) Kadife Kumaş Kullanımları

Her dönem art deco mobilya çeşitleri kullanılmıştır. Her dönemde de kadife kumaş çeşitleri art deco yatak odalarında yer almıştır. Bu yüzden de kadife kumaşları ile art deco yatak odasıçeşitleri geleneksel halinde kullanılmaya başladı.

3-) Asaletin Rengi Mavi

Mavi rengi yatak odalarında huzuru temsil ediyor. Çünkü insanların en rahat etmeleri gereken yer; yatak odasıdır. Mavi renkli art deco yatak odası çeşitleri genel olarak modern tasarımlarla tercih ediliyor. Gençlerin genel tercihleri bu yönde olmaktadır.

4-) Dekor Çeşitleri

Dekoratif ürünler odalara estetik olarak güzellikler katar. Odanın estetik durumunu tamamlar. Art deco ürünlerinde ise dekor çeşitleri olarak sıklıkla aynalar kullanılır. Farklı tasarımlı ayna çeşitleri ile art deco yatak odaları tamamlanmış oluyor.

5-) Geometrik Simgeler

Art deco yatak odalarında sıklıkla geometrik simgelerin yeri bulunur. Art deco tasarımlı geometrik simgeler genel olarak yatak odalarında başlık ya da aynalarda tercih ediliyor. Geometrik desen çeşitleri kişilerin ruhlarını etkiler. Bu yüzden de genel olarak tamamlatıcı geometrik simge çeşitleri kullanılıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu