Moda

Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? Neredeyse her genç kızın hayallerini süsleyen gelinlik seçimi en doğru şekilde olsun isteniyorsa bazı püf noktalarına dikkat etmek daima avantaj sağlar.

Gelinlik seçerken dikkat edilmesi gerekenler son derece önemli olup en özel gecenin daha unutulmaz bir hal almasını sağlayabilir. Bunun için öncelikle her kadının kendi vücut tipini tanıması ve ona göre seçim yapması gerekir. Örneğin kol kısmında fazlalık olan kişilerin bunları arka planda tutacak kumaşlar tercih edecek şekilde gelinlik seçmesi daha hoş bir görünüm sağlayacaktır. Benzer durum gelinliğin bel ve etek bölgesi için de geçerlidir. Alt kısım genellikle kabarık olduğundan basen ve bacak bölgelerin kilo sorunu olsa bile bu durum göze batmayacaktır.

Gelinlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelinlik seçerken nelere dikkat edilmelidir diye araştırıldığında bununla ilgili çok sayıda önerinin olduğu görülür. Düğün mekanı ile uyumlu ve konsepte göre seçimler yapmak daha hoş bir görüntü sunacaktır. Seçim yaparken mevsimi dikkate almak düğün günü zorluk çekmemeyi sağlayacaktır. Genellikle pek çok gelin adayı başlangıçta özel dikim mi yoksa hazır gelinlik mi alacağı konusunda kararsızlık yaşar. Eğer vücut tipi zor bulunan bir tarzda ise bu durumda özel dikim gelinlikler tercih etmek daha doğru olacaktır. Bu gibi hallerde düğün mekanına göre seçim yapmak işe yarayacaktır. Gelinlik seçimlerinde mevsim göz ardı edilmemeli, düğün sonbahardaysa daha dantel ağırlıklı gelinlikler tercih edilmelidir.

Gelinlik Seçimi İçin Tavsiyeler

Gelinlik seçimi yapılırken damada uyumlu olmaya özen gösterilmelidir. Eğer gelinlik çok süslü ve gösterişli ise bu durumda damadın yanda basit kalmamasına dikkat edilmelidir. Farklı damatlık modellerinin bulunması bu durumda avantaj sağlayacaktır. Gelinlik seçerken ön bilgi edinmek de işe yarayacaktır. Temel olarak bakıldığında gelinlikler kendi içerisinde kabarık, prenses, kılıf ve kraliyet gibi farklı seçeneklere ayrılır. Genellikle prenses model daha fazla tercih edilir. Ancak bu model kısa boylu olan gelinlere pek fazla tavsiye edilmez. Seçimlerde bu gibi boy, kilo detaylarına dikkat etmek gelinin daha özel ve güzel görünmesini sağlayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu