Teknoloji

Akıllı Saat Uygulamaları Nelerdir?

Akıllı Saat Uygulamaları Nelerdir?

 

Akıllı saat giyilebilir bir teknolojidir ve telefonla senkronize çalışır. Dolayısıyla telefonun çalıştırdığı bütün uygulamaları çalıştırır. İçerisinde işlemci ve bilgisayar devreleri mevcuttur. Bluetooth özelliği ile telefonla senkronize olan akıllı saatler telefonun kumandası görevini görür. Akıllı saat alırken dikkat edilecek en önemli konu işlemcisinin ne olduğunu bilmektir. Telefon ile farklı işlemciye sahip olan akıllı saatler çalışmazlar. Mesela Windows işletim sistemli bir telefonu, İOS işletim sistemli bir akıllı saat ile eşleme yapamazsınız. Bire bir aynı işletim sistemine sahip olmalıdırlar. Akıllı saatler mesajlaşma imkânı sunar. Telefon görüşmeleri akıllı saat ile yapılabilir. İnternete girmek bu saatlerle çok kolaydır. İnanılmaz derecede kolaylık sağlayan bu akıllı saatler küçük ebatlarıyla büyük işler başarır. Takvim, ajanda, kamera, ses kaydedicisi, süre, adım ve kalori ölçeri gibi uygulamaların hepsini çalıştırır.

Akıllı Saat Markaları Nelerdir?

Akıllı saat markaları olarak Apple, Sony, Samsung, LG ve Google sayılabilir. Önde gelen birkaç akıllı saat modeli vardır. Sony Smartwatch, İ-Watch ve Samsung Gear akıllı saat olarak en çok tutulan modellerdir. LG model akıllı saatler şık ve estetik görünümü ile dikkat çeker. Metalik kordonlu akıllı saatleri ile klasik sevenlerin vazgeçilmezi olacak. Bu konuda LG analog saate benzetmeye çalışmıştır ürünlerini. Yuvarlak kadranlı ve çok tuşa sahiptir.

Akıllı Saat Markaları Nelerdir?

Akıllı Saat Fiyatları

 

Akıllı Saat Fiyatları

Akıllı saat fiyatları, marka, model ve özelliklerine göre farklılık gösteriri. Yüksek özellikli ve kaliteli akıllı saatler 2000 TL civarında iken, daha az özellikli akıllı saatler 100 TL civarındadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu