Teknoloji

Alcatel İdol 5 İnceleme

 

Günümüzde son model telefonlar fiyatları ile gerçekten birçok bütçeyi fazlası ile zorlamaktadır. Bundan dolayı daha uygun fiyatlarla fakat özellik bakımından oldukça iyi telefonlarda almak mümkündür. Piyasada en üst segment telefon modelleri ile aynı özellikleri en iyi şekilde sunarken uygun fiyatları olan birçok model bulunmaktadır. ise fiyatına göre sunduğu özelliklere göre en faydalı telefonlardan biri durumundadır. Gerek tasarımı gerekse de sunduğu özelliklerle göre oldukça iddialı bir telefon durumunda olan bu model bu senenin en iyi telefonları arasında göstermek yanlış olmayacaktır.

Alcatel İdol 5 Özellikleri

Alcatel Idol 5 görünümü oldukça şık ve zarif biçimde tasarlanmıştır. Parmak izi sensörü, cihazın arka bölümünde kameranın alt kısmında yer almaktadır. Parmak izi okuyucu çoğu giriş seviyesi telefonlarda bulacağınız gibi sorunsuz bir şekilde çalıştı. Telefonun kenarları düz ve hoş bir şekilde kavisli. 5.2 inç ekran yüzünden telefonun tek elde tutulması biraz zor. En uzaktaki uygulamalara ulaşmak için ekranda başparmağınızı kullanırken biraz zorlanabilirsiniz.

Telefonun ön yüzünde parlak 5.2 inç, 1.920 x 1.080 IPS ekran bulunmaktadır. Boyut açısından ise oldukça uygun ve ekran kasa boyut oranı üst segment telefonlarla birebir aynı durumdadır. Bataryası ise 2.800mAh’lık bir güce sahip ve ortalama bir seviyededir. Renk uyumu ise son derece iyi planlanmış ve kullanıcılar tarafından beğenilmiş durumdadır. Açık havada, ekran doğrudan güneş ışığı altında rahatça kullanılabilmektedir. Belki mükemmel özelliklere sahip olmasa da fiyat özellik bakımından en iyiler arasında rahatlıkla gösterilebilmektedir.

Stereo hoparlör olmaması iyi olmasa da yine de maksimum ses seviyesinde çok fazla bozulmadan sesleri rahatlıkla duyulmaktadır. Kamera performansı bakımından ise normal seviyelerde bir performans göstermektedir. Telefon, oldukça standart 13 MP arka ve 5 MP ön kamera bulunmaktadır. Alcatel İdol 5 özellikleri bu şekilde sıralanmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu