Trend & Moda

Gece Dışarı Çıkarken Takı Seçimi Nasıl Olmalı?

Gece dışarı çıktığınızda takı seçimi son derece önemlidir. Kıyafetiniz ve gittiğiniz yer başta olmak üzere birçok faktöre dikkat ederek gittiğiniz yere uygun takılar seçebilirsiniz.

Takı seçimi hayatın her alanında son derece önemlidir. Kadınların en çok önem verdikleri aksesuarlardan olan ve sizi ön plana çıkaracak olan takılarınızı seçerken bazı püf noktalara da dikkat etmenizde yarar vardır.  Gündüz gideceğiniz yerlerde ayrı gece gideceğiniz yerlerde ayrı takılar seçersiniz. Aynı zamanda gideceğiniz yere ve kıyafetinize göre de takı seçiminize dikkat etmelisiniz.

Gece Dışarı Çıkarken Elbisenize Göre Takı Seçin

Özellikle gece dışarı çıkarken takı seçimi konusunda kıyafetinize uygun takı seçimi yapmak önemlidir. Seçmiş olduğunuz takıların kıyafetinizin tarzı ve rengiyle uyumlu olması gerekmektedir. Böylece takınız ve kıyafetiniz ayrı ayrı ön plana çıkacak ve çok daha şık olabileceksiniz. Takı seçimi yaparken kıyafetinizin rengi, dekoltesi, kumaşı gibi birçok faktörü göz önüne almanızda yarar vardır. Gece dışarı çıktığınızda abiye tarzı bir kıyafet tercih ederseniz, taşlı ve gösterişli takılar kullanabilirsiniz. Bununla birlikte gece dışarı çıktığınızda spor kıyafetler tercih etmişseniz metal takılar kullanabilirsiniz. Burada kıyafetinizi ve gideceğiniz yeri ön planda tutmalısınız.

Takı Seçimi ve Dekolte

Takı seçimi yaparken giymiş olduğunuz kıyafetin dekoltesini de göz önüne almanızda yarar vardır. Örneğin dekolteli kıyafetlerde takı seçimi yaptığınızda bu doğrultuda dekoltenize uygun takılar seçersiniz. Gece dışarı çıktığınızda dekoltesi fazla olan bir kıyafet tercih etmişseniz, takı tercihinizi kolye-küpe veya kolye-yüzük kombinasyonu şeklinde yapabilirsiniz. Özellikle şık bir yere gidiyorsanız, takı seçiminize her zamankinden çok daha fazla dikkat etmelisiniz.

Takı Seçimini Vücudunuza Göre Yapın

Gece dışarı çıktığınızda takı seçimi yaparken kıyafetiniz kadar vücut özelliklerinizi de göz önüne alarak seçim yapmalısınız. Örneğin minyon ve zayıf olan kadınlar, abartılı çok büyük takılar kullanmak yerine daha zarif takılar kullanabilirler. Vücut ölçüleri normal olan kadılar ise rahatlıkla her türlü takıyı kullanabilirler. Gece gezmelerinde takı seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken birçok unsur bulunmaktadır. Gittiğiniz yer, seçtiğiniz kıyafet, vücut tipiniz ve birçok özellik takı seçiminizi etkileyecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu