Burçlar

Astroloji Burç

Astroloji de 12 burç bulunur ve doğum tarihini bilen herkes hangi burçtan olduğunu da bilir. Ayrıca burcunun karakteristik özellerini ve kendisini bekleyen sürprizleri merak eder.

Burçlar Neyin Çizelgesidir?

Burçları söz konusu olduğunda öncelikle Zodyak’ı bilmek gerekir. Zodyak güneşin hareket ettiği alandır. Gökbilimciler tarafından bu alan 12 burca bölünmüştür. Diğer bir deyişle burçlar aslında takımyıldızlarıdır. Ayrıca astrolojinin bir parçası ay ve güneşin hareketleri ile meydana gelen enerjiyi bu takımyıldızları ile tahmin eder. Takımyıldızlarının, yani burçların isimleri Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balıktır.

Astroloji biliminin ilk çalışmalarında güneşin dünya çevresinde döndüğüne inanılırdı. Dolayısıyla güneş dünya çevresinde dönerken bu takımyıldızlarından, yani burçlardan geçtiği düşünülürdü. Takımyıldızlarına isim vermeleri ile birlikte bu günkü burçlar ortaya çıkmıştır. Dolayısıyla her insan bir yıldızın etkisi altında hayatını devam ettirir. Ayrıca burçlar Nevruz ayı ile başlar ve ilk burç olan Koç mart ayına denk gelir.

Burçlar Ve Gezegenleri

Astrolojiye göre her burç bir yıldız, yani gezegenin etkisi altındadır ve bu gezene göre karakteri şekillenir. Örneğin ilk burç olan Koç burcu Merih gezegeninin etkisi altındadır. Son burç olan Balık burcu ise Neptün gezegeninin etkisindedir. Akrep burcu ise hem Plüton hem de Merih gezegeninin etkisindedir. Bu nedenle sezgisel anlamda son derece başarılı olan Akrepler hayalci değillerdir.

Hayal dünyası ile insanı büyüleyen Yengeçler Ay gezegeninin etkisindedirler. Zaman zaman kaprisli olmaları ile bilinen yengeçler aynı zamanda idealisttirler. İdealleri uğruna pek çok şeyden vazgeçmeye hazırdırlar.  Güneşin etkisi altına aldığı burç ise Aslan burcudur. Ateş grubu burcu olan bu Aslan burcu hırsları uğruna pek çok zorluğa göğüs gerebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu